Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lipca 2019, 11:21

autor: Frozen

Poznaliśmy datę premiery filmu Doom: Annihilation

Wytwórnia Universal Pictures podała datę premiery Doom: Annihilation – nowej ekranizacji kultowej serii gier FPS stworzonej przez studio id Software. Można już składać zamówienia przedpremierowe na płyty Blu-ray i DVD z filmem.

Filmu Doom: Annihilation nie zobaczymy w kinach. - Poznaliśmy datę premiery filmu Doom: Annihilation - wiadomość - 2019-07-16
Filmu Doom: Annihilation nie zobaczymy w kinach.

Wytwórnia Universal Pictures ogłosiła, że film Doom: Annihilation ukaże się 1 października tego roku. Dzieło ominie kina i trafi bezpośrednio na nośniki Blu-ray i DVD, a także do dystrybucji cyfrowej. Osoby zainteresowane najnowszą ekranizacją kultowej serii gier mogą już składać zamówienia przedpremierowe na stronie wytwórni.

Pierwszy zwiastun produkcji ukazał się w marcu tego roku. Główną bohaterką filmu jest porucznik Joan Dark. Razem z elitarnym oddziałem Marines musi ona powstrzymać inwazję piekielnych demonów, które dostały się do naszego świata poprzez portal odnaleziony przez naukowców na jednym z księżyców Marsa. Reżyserem i scenarzystą dzieła jest Tony Giglio (S.W.A.T.: Under Siege, Piekielna misja). W porucznik Joan Dark wciela się Amy Manson (Not Another Happy Ending, Estranged), a towarzyszą jej między innymi: Dominic Mafham (Snajper: Dziedzictwo, Angielski pacjent), Luke Allen-Gale (Captain America: Pierwsze starcie, Dominion) oraz Nina Bergman (The Car: Road to Revenge, The Chemist).

Nie jest to pierwsza ekranizacja cyklu. W 2005 roku Andrzej Bartkowiak, reżyser i operator filmowy polskiego pochodzenia, stworzył adaptację Dooma, w której zagrał między innymi Dwayne „The Rock” Johnson. Dzieło okazało się klapą finansową, nie znalazło również uznania wśród krytyków (19% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes).

Studio id Software, które stworzyło serię Doom, nie jest w żaden sposób powiązane z filmem. Firma pracuje obecnie nad strzelanką Doom Eternal. Tytuł ukaże się 22 listopada tego roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch.