Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 marca 2018, 14:50

autor: Jiker

Street Fighter otrzyma nowy serial aktorski

Joey Ansah stworzy nowy serial telewizyjny na bazie marki Street Fighter. Będzie to jego kolejne podejście do tematu Ulicznego wojownika. Poprzednie, w postaci seriali webowych Street Fighter: Assassin's Fist oraz Street Fighter: Resurrection, spotkały się z ciepłym przyjęciem fanów.

Joey Ansah, Jacqueline Quella i Mark Wooding – twórcy Street Fighter: Assassin’s Fist z 2014 roku, czyli najlepiej ocenianej aktorskiej adaptacji kultowej bijatyki autorstwa firmy Capcom – nawiązali współpracę z kanadyjskim koncernem medialnym eOne. W jej następstwie powstanie nowy aktorski serial telewizyjny na bazie słynnej marki, tym razem wyprodukowany na kanwie Street Fighter II: The World Warrior.

Street Fighter: Assassin’s Fist cieszyło się dużym uznaniem. Czy nowy serial Joeya Ansaha na podstawie Ulicznego wojownika będzie wart uwagi. - Street Fighter otrzyma nowy serial aktorski - wiadomość - 2018-03-27
Street Fighter: Assassin’s Fist cieszyło się dużym uznaniem. Czy nowy serial Joeya Ansaha na podstawie Ulicznego wojownika będzie wart uwagi.
Street Fighter otrzyma nowy serial aktorski - ilustracja #2

Street Fighter: Assassin’s Fist powstało oryginalnie jako serial webowy – premiera odbyła się 23 maja 2014 roku na kanale Machinima w serwisie YouTube. Później produkcja została zaadaptowana na 6-odcinkowy serial telewizyjny, a także doczekała się wersji pełnometrażowej. W 2016 roku Joey Ansah opracował 4-odcinkową miniserię Street Fighter: Resurrection, której akcja została osadzona 10 lat po wydarzeniach z Assassin’s Fist. Dostęp do niej można było uzyskać z poziomu aplikacji go90.

Niestety, to wszystkie informacje, jakimi dysponujemy na tę chwilę. Nie wiemy zatem, kto zagra w serialu (według plotek w Kena i Ryu ponownie wcielą się Christian Howard oraz Mike Moh), kiedy się on ukaże oraz za pośrednictwem której stacji telewizyjnej lub platformy VOD będzie dystrybuowany. Można się jednak spodziewać, że szczegóły te poznamy w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Co ciekawe, w poszukiwaniach partnera dla ekipy odpowiedzialnej za Street Fighter: Assassin’s Fist aktywny udział brała firma Capcom. Potwierdza to wypowiedź udzielona serwisowi Deadline przez Yoshinoriego Ono, producenta najnowszych gier z serii Street Fighter (m.in. czwórki i piątki):

Cieszymy się, że po długich poszukiwaniach, koordynowanych przez zespół odpowiedzialny za Assassin's Fist, nawiązaliśmy współpracę z firmą mogącą pochwalić się wyjątkowym doświadczeniem telewizyjnym. Mark Gordon i eOne mają predyspozycje ku temu, aby przygotować wierną adaptację Street Fightera w postaci serialu telewizyjnego.

  1. Oficjalna strona Street Fighter: Assassin’s Fist
  2. Oficjalna strona Joeya Ansaha