Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2015, 19:10

autor: Luc

Powstanie karcianka oraz papierowe RPG oparte o Pillars of Eternity

Po ogromnym sukcesie Pillars of Eternity, twórcy chcą rozciągnąć uniwersum także i na pozostałe media. Oprócz gier wideo otrzymamy w przyszłości m.in. karcianki oraz papierowe RPG, a niewykluczone są także osobne książki.

W Pillars of Eternity niedługo zagram bez włączania komputera. - Powstanie karcianka oraz gra planszowa oparta o Pillars of Eternity - wiadomość - 2015-04-15
W Pillars of Eternity niedługo zagram bez włączania komputera.

Świetne przyjęcie wydanego niedawno Pillars of Eternity chyba nikogo nie dziwi. Obsidian Entertainement nie pierwszy raz stworzył fantastyczne RPG, choć tym razem mamy do czynienia z prawdziwym majstersztykiem. Gambrinus w naszej recenzji wystawił grze fenomenalną notę 9,5/10, a wysoka średnia ocen naszych czytelników (obecnie 8,8/10) zdaje się potwierdzać wysoką klasę produkcji. Sukces tytułu sprawił, iż marka z pewnością będzie nam towarzyszyła jeszcze przez dobrych kilka lat. Twórcy już pracują nad pierwszym dużym rozszerzeniem, myślą także poważnie nad sequelem. Teraz okazuje się także, że niedługo do wykreowanego świata fantasy przeniesiemy się jednak nie tylko przy pomocy komputerowego ekranu. W wywiadzie z PC Gamer, CEO Obsidian Entertaiment przyznał, iż jego studio już nawiązało współpracę z zespołem, który zajmie się stworzeniem karcianki bazującej na uniwersum Pillars of Eternity, a w planach jest także papierowe RPG. Projekt niedługo ma trafić na Kickstartera, zaś Feargus Urquhart w taki sposób odpowiedział na pytanie o szczegóły:

W kolejnym mailu do osób, które nas pierwotnie wsparły na Kickstarterze (nie najbliższym, lecz tym następnym), ogłosimy oficjalnie, że ruszymy z nową kampanią. Właściwie nie my, tylko inna grupa, która zajmie się stworzeniem karcianki o Pillars of Eternity. To nie będzie tradycyjna CCG (Collectible Card Game – przyp. red.) – stawiamy bardziej na dobrą zabawę, w której może uczestniczyć jednocześnie do czterech osób. Mamy bohaterów, mamy wioskę, możecie wysyłać drużynę na przygody, możecie nawet atakować innych graczy, podczas gdy ci wykonują jakieś zadanie. (…) Całość została zaprojektowana przez Chrisa Taylora … Ale nie tego, o którym myślicie (tj. twórcy m.in. Total Anihiliation oraz Dungeon Siege – przyp. red.), lecz mojego dobrego przyjaciela, który pracował jako główny projektant przy pierwszym Fallout. Chcemy więc na pewno stworzyć osobną karciankę, ale w planach jest także papierowe RPG. Nie do końca jeszcze jesteśmy pewni jak miałoby ono wyglądać, ale wkrótce podejmiemy pierwsze, wiążące decyzje. Chcemy także rozszerzyć uniwersum Pillars of Eternity na inne media – książki i całą resztę.

Co ciekawe, na zakończenie rozmowy wspomniano także o ewentualnym serialu telewizyjnym opartym o wykreowany świat, odpowiedź Urquharta była jednak stosunkowo luźna i pełna humoru. Nie należy więc spodziewać się w najbliższej przyszłości żadnych konkretnych kroków w tym kierunku.