Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lutego 2015, 12:37

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Powstaje nowy film z cyklu Obcy. Wyreżyseruje go Neill Blomkamp

Fani Obcego mogą świętować, bowiem nadchodzi nowy film osadzony w tym kultowym uniwersum. Za produkcję odpowiadać będzie, jak w przypadku poprzednich odsłon, Ridley Scott, zaś obraz wyreżyseruje Neill Blomkamp.

"To organizm doskonały. Jego anatomiczna perfekcja dorównuje tylko jego wrogości".

Stało się, wszyscy fani ksenomorfów mogą otwierać szampana, ponieważ powstanie nowy film z serii Obcy. Jak w przypadku poprzednich odsłon, za produkcję odpowiadać będzie Ridley Scott. Obraz wyreżyseruje Neill Blomkamp, znany z takich filmów jak Dystrykt 9, Elizjum i Chappie. O całej sprawie zaczęło być głośno już kilka tygodniu temu, gdy Blomkamp ujawnił, że pracuje nad kolejną odsłoną kultowego cyklu horrorów science-fiction oraz zamieścił na swoim Instagramie kilka szkiców koncepcyjnych przedstawiających m.in. ksenomorfa czy Ellen Ripley. Teraz reżyser oficjalnie obwieścił, że Obcy będzie jego kolejnym filmem, co potwierdziła wytwórnia 20th Century Fox.

Na zdjęciu Neill Blomkamp, który będzie odpowiadać za reżyserię nowego Obcego. - Powstaje nowy film z cyklu Obcy. Wyreżyseruje go Neill Blomkamp - wiadomość - 2015-02-19
Na zdjęciu Neill Blomkamp, który będzie odpowiadać za reżyserię nowego Obcego.

Nowy Obcy będzie tworem niezależnym od drugiej części Prometeusza, lecz fabuła ma być spójna z tym, co wydarzy się w tym obrazie. Inną ciekawą informacją jest, że w widowisku najprawdopodobniej, pojawi się nie kto inny jak Sigourney Weaver, czyli odtwórczyni roli legendarnej Ellen Ripley. Blomkamp już podczas prac nad filmem Chappie rozmawiał z Weaver o nowym Obcym. Aktorka była ponoć bardzo podekscytowana jego pomysłami. Według jednej z plotek akcja filmu może rozegrać się pomiędzy drugą a trzecią częścią filmowej sagi. Możliwe więc, że w piątej części Obcego, poza Ripley, pojawi się również kapral Dwayne Hicks.

Jeżeli chodzi o premierę nowego Obcego, to możemy spodziewać się jej nie wcześniej niż w 2017 roku. Poniżej prezentujemy wam kilka szkiców koncepcyjnych, nad którymi pracował Blomkamp.

Serii Obcy chyba nie trzeba za bardzo nikomu przedstawiać. Cykl o kosmicznej maszynie do zabijania, organizmie doskonałym, składa się jak do tej pory z czterech filmów. Wygląd ksenomorfa zaprojektował szwajcarki artysta, H.R. Giger, a potwór na stałe zapisał się w popkulturze jako jeden z najbardziej przerażających drapieżników.

Jeżeli chodzi o gry wideo, to 7 października 2014 roku premierę miała gra Obcy: Izolacja, w której wcieliliśmy się w córkę głównej bohaterki filmowej sagi, Amandę Ripley, i walczyliśmy o przeżycie na stacji Sewastopol. Więcej na jej temat możecie przeczytać w naszej recenzji.

filmy i serialefilmy Sigourney Weaver Neill Blomkamp Alien / Obcy (marka) Obcy 5
TWOIM ZDANIEM

Chcesz zobaczyć kolejny film z serii Obcy?

Jasne, będzie dobrze bo Neill Blomkamp jest utalentowanym reżyserem.
80,6%
Po Prometeuszu nie jestem już taki pewny.
10,5%
Powinni zostawić tą markę w spokoju.
8,8%
Zobacz inne ankiety