IPN oraz polskie studio Chronospace ogłosili nową darmową grę, która przybliży historię Polski. Lotnicy (ang. Aviators) opowiedzą o działaniach rodzimych pilotów podczas II wojny światowej, w tym powstania warszawskiego.
Instytut Pamięci Narodowej nie ustaje w wysiłkach, by przybliżać historię Polski za pomocą darmowych gier wideo. Po niezbyt udanym taktycznym RPG Warsaw Rising: City of Heroes IPN podjął współpracę z rodzimym studiem Chronospace. Jej pierwszym owocem była całkiem niezła przygodówka FPP Cyphers Game.
Teraz dowiedzieliśmy się, że następną grą również będzie przygodówka FPP. O ile jednak akcja Cyphers Game została osadzona w dwudziestoleciu międzywojennym, a gracz, często się skradając, rozwiązywał zagadki, by złamać bolszewickie szyfry, w Lotnikach (ang. Aviators)– taki bowiem tytuł nosi ta nowa gra – oprócz eksploracji i łamigłówek nie zabraknie szczypty strzelania.
Jak sugeruje tytuł, w Aviators gracz wcieli się w lotników, konkretnie w Jadwigę Piłsudską i Włodzimierza Bernhardta (linki pod nazwiskami przekierują Was do ich notek biograficznych). Jako że brali oni udział w misjach logistycznych i zaopatrzeniowych podczas II wojny światowej, my również będziemy mogli ich doświadczyć. Twórcy obiecują zaoferować:
„Na papierze” Lotnicy przypominają 1943 Berlin Blitz – tyle że niestworzone z myślą o goglach VR. Kiedy ta gra wyjdzie? Na razie tego nie wiemy. Na Steamie widnieje jedynie informacja, że nastąpi to „wkrótce”. Dobra wiadomość jest zaś taka, iż – wzorem Cyphers Game – tytuł otrzyma pełną polską lokalizację (dubbing i napisy). Ponadto na karcie produkcji na platformie firmy Valve możecie obejrzeć krótki teaser gry. Poniżej sprawdzicie zaś jej wymagania sprzętowe na PC.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
Steam
11

Autor: Hubert Śledziewski
Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.