Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 października 2020, 10:55

autor: Adrian Werner

Powstaje film Resident Evil z obsadą pełną znanych twarzy

Powstaje nowa kinowa adaptacja marki Resident Evil. Film nie będzie związany z wcześniejszymi ekranizacjami i ma być wierniejszy serii survival horrorów firmy Capcom.

Jak dowiedział się serwis Deadline, studio Constantin Film ma w planach kinową adaptację marki Resident Evil. Będzie to reboot, niezwiązany z popularną serią filmów z Millą Jovovich. Za scenariusz i reżyserię nowej ekranizacji odpowiada Johannes Roberts, znany m.in. z cyklu Podwodna pułapka.

Film ma być znacznie wierniejszy marce firmy Capcom niż wcześniejsze adaptacje. Akcja produkcji osadzona będzie w 1998 roku w Racoon City. Roberts chce odtworzyć klimat horroru znany z dwóch pierwszych odsłon Resident Evil, a duża część historii rozegra się w znanej z gier rezydencji rodu Spencerów.

Powstaje film Resident Evil z obsadą pełną znanych twarzy - ilustracja #1
Obsada filmu. Od lewej do prawej w kolejności: Kaya Scodelario, Robbie Amell, Hannah John-Kamen, Tom Hopper. Avan Jogia oraz Neal McDonough Źródło: Deadline/Mega.

Poznaliśmy również obsadę filmu. Nie brakuje w niej znanych twarzy:

  1. Kaya Scodelario (Maze Runner) jako Claire Redfield
  2. Robbie Amell (Upload) jako Chris Redfield
  3. Hannah John-Kamen (Ant-Man and the Wasp) jako Jill Valentine
  4. Tom Hopper (The Umbrella Academy) jako Albert Wesker
  5. Avan Jogia (Zombieland: Double Tap) jako Leon S. Kennedy
  6. Neal McDonough (Yellowstone) jako William Birkin

Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi na ekrany. Za dystrybucję odpowiadać będą firmy Screen Gems (USA), Constantin Film (terytoria niemieckojęzyczne), Elevation (Kanada), Metropolitan (Francja) oraz Sony Pictures International (pozostałe rynki).

Warto przypomnieć, że film jest tylko jedną z kilku powstających obecnie adaptacji marki. Serwis Netflix ma w planach dwie inne ekranizacje. Aktorski serial opowie o losach sióstr Jade i Billie Wesker, a akcja rozpocznie się, gdy jako nastolatki przeprowadzają się do Racoon City. Z kolei animowana komputerowo seria Resident Evil Infinite Darkness zaprezentuje historię, której bohaterami będą znani z gier Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield.

  1. Capcom – strona oficjalna