Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 maja 2022, 12:45

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Postrach rodziców trafi do kin; Poppy Playtime otrzyma film

Popularność Poppy Playtime weszła na kolejny poziom. Horror indie otrzyma własny film, który rozszerzy fabułę gry o dodatkową opowieść.

Jeśli maskotki z Poppy Playtime to dla Was za mało, studio MOB Games ma dobrą wiadomość – gra otrzyma również film. Za jego produkcję odpowiadać będzie Studio71, które, jak czytamy w serwisie Deadline, współpracowało już od kilku lat z twórcami Poppy Playtime na YouTube.

O czym będzie film?

Nie znamy wielu szczegółów na temat produkcji, jednak gracze mogą spać spokojnie – film nie będzie rozwijał głównej fabuły, a według tego, co powiedział Michael Schreiber ze Studia71, przedstawi zupełnie nową historię osadzoną w świecie Poppy Playtime.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z tak niesamowitym zespołem, jakim jest MOB Games i ich przełomowa gra Poppy Playtime. Ich wizja to żywy materiał, w którym jest miejsce na filmy niepowielające fabuły gry. Na fanów tej serii czeka nowa opowieść, która sama w sobie jest przerażającą i trzymającą w napięciu historią.

Warto wspomnieć, że trwają rozmowy z Royem Lee (Godzilla vs. Kong, To, LEGO Przygoda), który również może zostać zaangażowany w produkcję, jeśli wszystko pójdzie po myśli MOB Games i Studio71. Jeśli zaś chodzi o datę premiery obrazu – nie mamy na ten temat żadnych informacji.

Popularność Poppy Playtime

Ten horror indie pojawił się tak właściwie znikąd i od razu zebrał wokół siebie spore grono fanów. W grze wcielamy się w byłego pracownika wytwórni zabawek, który po otrzymaniu tajemniczego listu, skuszony tajemnicą wraca do starego miejsca pracy, aby rozpocząć śledztwo.

Mimo że fabuła może brzmieć sztampowo, wydane całkiem niedawno Poppy Playtime Chapter 2 cieszy się niesamowitą popularnością na Steamie. Co więcej, w sieci furorę robią również maskotki Huggy Wuggy – stworzenia, przed którym gracz musi uciekać.

  1. Poppy Playtime - poradnik do gry