Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2012, 13:49

autor: Hed

PopCap Games zwolniło 50 osób, w tym twórcę Plants vs. Zombies

Firma PopCap Games zwolniła około 50 osób ze swoich amerykańskich oddziałów. Informacja została podana po wczorajszej zapowiedzi Plants vs. Zombies 2. Co ciekawe, wśród osób, które straciły pracę może być George Fan, twórca pierwszego Plants vs. Zombies.

PopCap Games zwolniło 50 osób, w tym twórcę Plants vs. Zombies - ilustracja #1
Czy twórca Plants vs. Zombies stracił pracę?

Firma PopCap Games zwolniła około 50 pracowników, aby dostosować swoje struktury do wymogów rynku oraz aktualnych projektów. Wśród nich jest zapowiedziana wczoraj gra Plants vs. Zombies 2, kontynuacja wielkiego przeboju z 2009 roku. Niestety, wygląda na to, że jedną z osób, które straciły pracę jest George Fan, twórca marki Plants vs. Zombies i były pracownik firmy Blizzard. Informacja wzbudziła falę zaniepokojenia.

Wpis przybliżający szczegóły tak poważnych zmian w PopCap Games opublikował współzałożyciel firmy John Vechey. Producent wytłumaczył, że pracę straciło około 50 osób w amerykańskim oddziale. PopCap prowadzi też rozmowy na temat przyszłości ekipy mieszczącej się w Dublinie. Powodem ograniczenia zatrudnienia są zmiany na rynku – wzrost popularności modelu free-to-play oraz gier społecznościowych i mobilnych.

Vechey zapewnił, że zwolnienia wynikają z chęci utrzymania się na powierzchni, zwiększenia wydajności oraz rentowności. „Jeśli się nie przystosujemy, nie będziemy mogli inwestować w nowe pomysły” – pisze jeden z twórców PopCap Games. Deweloper zapewnił, że decyzje zapadały wewnętrznie i firma Electronic Arts, która kupiła studio w ubiegłym roku, nie miała na nie wpływu. „Gdyby nie EA, cięcia byłyby poważniejsze” – przekonuje Vechey.

O tym, że pracę stracił George Fan, autor pierwszego Plants vs. Zombies, dowiedzieliśmy się od Edmunda McMillena, dewelopera ze studia Team Meat (Super Meat Boy). Producent napisał o sprawie na Twitterze. Informacja nie została potwierdzona przez studio PopCap Games, które w powyższym wpisie wspomniało tylko, że zwolnienia nie objęły szefostwa. Z tego względu, doniesienia McMillena trzeba jeszcze traktować w kategorii plotek.

  1. Oficjalna strona PopCap Games

Ostatnia aktualizacja: 2012-08-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry