Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 czerwca 2018, 17:35

autor: Serek

Kolejny sukces polskiego Vivid Games - milion pobrań Space Pioneer

Space Pioneer, mobilna gra akcji free-to-play polskiego studia Vivid Games, w przeciągu trzech tygodni od premiery trafiła do ponad miliona graczy na całym świecie. W najbliższych miesiącach zostanie wprowadzonych w niej wiele nowości.

Space Pioneer kolejną dobrze przyjętą grą studia Vivid Games. - Kolejny sukces polskiego Vivid Games - milion pobrań Space Pioneer - wiadomość - 2018-06-26
Space Pioneer kolejną dobrze przyjętą grą studia Vivid Games.

Vivid Games, polskie studio produkujące gry mobilne, pochwaliło się świetnymi wynikami swojego najnowszego dzieła - Space Pioneer. Gra w ciągu trzech tygodni dystrybucji trafiła do ponad miliona graczy na całym świecie. Najbardziej dochodowymi krajami okazały się kluczowe rynki mobilne, takie jak: USA, Chiny, Japonia, Korea Południowa oraz Wielka Brytania. Przypomnijmy, że Space Pioneer był dostępny na premierę tylko w App Store, w sklepie Google Play zadebiutował zaledwie tydzień temu. Nie przeszkodziło to grze na obu platformach znaleźć się w czołówce najchętniej pobieranych i najwyżej ocenianych przez użytkowników gier akcji.

Taki wynik może ucieszyć pracowników firmy. Zadowolenia nie ukrywa Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games, który podsumował to stwierdzeniem:

Milion pobrań w okresie premierowym to dobry wynik. Gracze chętnie angażują się w rozgrywkę pozostawiając bardzo wysokie oceny. Nie jesteśmy jeszcze w pełni zadowoleni z monetyzacji mikropłatności, gra ma jednak solidne podstawy, które za pośrednictwem nadchodzących aktualizacji umożliwią dalszy systematyczny wzrost metryk.

To nie koniec informacji związanych z tytułem. W przeciągu kilku najbliższych miesięcy gra zostanie wzbogacona o wiele nowości. Wśród nich znajdą się tryby rozgrywki, personalizacja pancerza, broni i robota, system osiągnięć oraz budynki rozbudowujące funkcjonalności kosmicznej bazy. Najbliższa aktualizacja trafi do gry za niespełna trzy tygodnie.

Pomimo dobrych wyników, Vivid Games nie zamierza zwalniać tempa. Już 28 czerwca w App Store, a 13 lipca w Google Play pojawi się kolejna produkcja studia - bijatyka Mayhem Combat. W sierpniu natomiast możemy spodziewać się premiery futurystycznych wyścigów o tytule Gravity Rider.

Vivid Games to jeden z najpopularniejszych polskich developerów gier mobilnych. Vivid Games SA działa na rynku od 2006 roku. Dotychczas najbardziej znanym i docenianym tytułem w dorobku firmy jest Real Boxing, uważany za najlepszą serię bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio ma w swojej kolekcji kilka wyróżnień, a wśród nich tytuł „Best Inie Developer” czy nagrodę „Best Polish Game of the Year”.

  1. Oficjalna strona firmy
  2. Gra w App Store
  3. Gra w Google Play