Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2020, 12:55

autor: AlexB

Polskie The Medium - tak wygląda zwiedzanie dwóch wymiarów jednocześnie

W sieci pojawiły się nowe screeny z gry The Medium – psychologicznego horroru od polskiego studia Bloober Team. Prezentują one interesujący element gameplayu – prowadzenie śledztwa w dwóch rzeczywistościach naraz.

THE MEDIUM W SKRÓCIE
  1. Producent: Bloober Team
  2. Wydawca: Bloober Team
  3. Gatunek: przygodówka/horror
  4. Platformy docelowe: PC, Xbox Series X
  5. W tytule znajdzie się unikalna mechanika zwiedzania dwóch światów jednocześnie.

Jak sam tytuł wskazuje, The Medium od polskiego studia Bloober Team będzie skupiało się na postaci kobiety mającej kontakt z zaświatami i próbującej rozwiązać tajemnicę śmierci pewnego dziecka. Aby jak najlepiej oddać specyfikę egzystencji protagonistki (w którą wciela się znana rodzima aktorka Weronika Rosati), twórcy nadchodzącego tytułu postanowili opracować i opatentować pewien dość nietypowy element gameplayu. Otóż w trakcie zabawy będziemy mogli przemierzać kolejne lokacje w dwóch wymiarach jednocześnie – rzeczywistym i duchowym, inspirowanym twórczością znanego malarza Zdzisława Beksińskiego. To, jak ma to wyglądać, możecie zobaczyć na poniższych screenach (via Microsoft Store).

Rzecz jasna ów system rozgrywki nie będzie miał funkcji jedynie kosmetycznej. Funkcjonując w dwóch światach będziemy musieli wykorzystywać interakcje między nimi, by rozwiązywać zagadki, odblokowywać nowe przejścia oraz poznawać wydarzenia z przeszłości, które nieraz rzucą nowe światło na badaną przez nas historię.

Według obietnic twórców, funkcjonowanie naszej bohaterki w dwóch wymiarach znajdzie swoje odzwierciedlenie nie tylko w gameplayu i warstwie wizualnej, ale również w oprawie audio. Muzyka w The Medium ma być „podwójna”. Odpowiedzialni za nią są Akira Yamaoka (twórca ścieżki dźwiękowej między innymi do cyklu Silent Hill) oraz Arkadiusz Reikowski (którego kompozycje możemy usłyszeć we wcześniejszych produkcjach studia Bloober Team, takich jak Blair Witch, Layers of Fear czy Observer).

Polskie The Medium - tak wygląda zwiedzanie dwóch wymiarów jednocześnie - ilustracja #4
W The Medium nie powinno zabraknąć niepokojących obrazów.

Bycie medium w produkcji studia Bloober Team nie ograniczy się jedynie do możliwości równoczesnego zwiedzania dwóch światów. Protagonistka będzie również potrafiła tworzyć osłony oraz wysyłać potężne fale energii, mogąc w ten sposób przeciwstawić się zagrożeniom ze świata duchowego.

Jak to wszystko będzie sprawowało się w akcji? I kiedy dokładnie The Medium będzie miało swoją premierę na PC oraz Xboksie Series X? Niewykluczone, że tego wszystkiego dowiemy się jeszcze dziś podczas prezentacji Xbox Games Showcase. Wystartuje ona o godzinie 18:00 czasu polskiego.

  1. Oficjalna strona studia Bloober Team
  2. Oficjalna strona gry The Medium