Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2010, 16:42

autor: Rock Alone

Polska strona gry Mythos

Ruszyła właśnie polska strona gry Mythos. W chwili obecnej dostępne są zaledwie 4 wersje językowe, więc możemy się tu czuć odrobinę wyróżnieni. Oprócz przejrzenia bieżących materiałów, zarejestrujemy się tam również do zamkniętych beta testów.

Ruszyła właśnie polska strona gry Mythos. W chwili obecnej dostępne są zaledwie 4 wersje językowe, więc możemy się tu czuć odrobinę wyróżnieni. Oprócz przejrzenia bieżących materiałów, zarejestrujemy się tam również do zamkniętych beta testów. Wszyscy którzy śledzili ten tytuł, zdają sobie na pewno sprawę z tego, że droga jaką przebył była długa i kręta. Wiele jednak wskazuje na to, że zmierza ona wreszcie do szczęśliwego zakończenia.

Ci natomiast, którzy nie są specjalnie zaznajomieni z grą powinni wiedzieć, że Mythos to projekt MMO oferujący klasyczną rozgrywkę typu hack & slash. Na pierwszy rzut oka wszystko to przypomina wyjątkowo udany Torchlight. W chwili obecnej nie ma niestety zbyt wiele informacji na temat samej gry. Co jakiś czas pojawiają się jednak filmiki prezentujące różne aspekty rozgrywki, a te można sobie obejrzeć na oficjalnej stronie w dziale media.

Polska strona gry Mythos - ilustracja #1

Gra, trzeba przyznać, prezentuje się bardzo ładnie. Chociaż jak na produkcję MMO oferuje na razie niewiele materiału. W tej chwili ujawniono ogólne informacje na temat czterech ras – ludzi, gremlinów, satyrów i cyklopów oraz trzech klas: piromanty (mag ognia), nimroda (wojownik, barbarzyńca) i technologa (trochę mag, trochę inżynier, trochę strzelec). Miejmy nadzieję, że oferta przy finalnej wersji produktu będzie trochę szersza.

Przy okazji warto przyjrzeć się temu, jak gra miała wyglądać pierwotnie. Pierwszy screen zaprezentowano jeszcze w 2006 roku, kiedy za produkcję było odpowiedzialnie studio Flagship, które już zresztą nie istnieje. Teraz pracami zajmuje się koreański deweloper HanbitSoft i wygląda na to, że radzi sobie z tym zadaniem całkiem nieźle.

Premiery Mythosa możemy się spodziewać w przyszłym roku w lutym, ale nie jest to jeszcze informacja oficjalna i wiele może się tutaj zmienić. Osoby poszukujące bardziej szczegółowych danych, zechcą być może odwiedzić amerykańską stronę produkcji, gdzie oprócz klas znajdą również drzewka umiejętności wraz z opisem poszczególnych zdolności.