Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 marca 2016, 17:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pojawiły się nowe informacje o ekranizacji Thiefa

Kilkanaście miesięcy temu pojawiły się pierwsze informacje na temat ekranizacji gry Thief. W późniejszym czasie temat ucichł, ale okazało się, że projekt nie został pogrzebany, gdyż prawa do filmu przejęła wytwórnia Straight Up Films, która wzięła się za obraz na poważnie.

Garrett powoli zakrada się do kin. - Pojawiły się nowe informacje o ekranizacji Thiefa - wiadomość - 2016-03-06
Garrett powoli zakrada się do kin.

W lipcu 2014 roku pisaliśmy o ekranizacji gry Thief. Wytwórnie Vertigo Entertainment oraz Prime Universe połączyły siły, by stworzyć film, którego producentami zostali Adrian Askarieh i Roy Lee. Od tamtej pory o obrazie było bardzo cicho, ale pojawiły się w końcu nowe informacje na jego temat. Jak donosi The Hollywood Reporter, prawa do zekranizowania produkcji przeszły w ręce Straight Up Films (The Education of Charlie Banks, Transcendencja, Jane Got a Gun). Głównymi producentami zostali Marisa Polvino i Kate Cohen, ale Askarieh i Lee w dalszym ciągu biorą udział w projekcie. Natomiast scenariuszem zajmie się duet Adam Mason oraz Simon Boyes (Misconduct, Not Safe for Work). Film opowiadać ma o mistrzu złodziei, starającym się przywrócić wolność ludziom żyjącym pod rządami tyrana, który posiadł magiczne moce.

Firma Square Enix będzie pełnić rolę producenta wykonawczego wraz z Sandrą Condito ze Straight Up Films i Khalidem Jonesem z Source Rock. Niestety nie wiemy, kiedy prace ruszą pełną parą, a tym bardziej, kiedy film trafi do kin.

Pojawiły się nowe informacje o ekranizacji Thiefa - ilustracja #2

Seria Thief rozpoczęła podbój rynku gier wideo w 1998 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza odsłona, wyprodukowana przez ekipę Looking Glass Studios. Dwa lata później nadeszła kontynuacja stworzona przez to samo studio, jednak kolejna odsłona, zatytułowana Thief: Deadly Shadows (2004 rok), wyszła już spod ręki Ion Storm. Na następną część przyszło nam poczekać 10 lat, gdyż dopiero w 2014 roku światło dzienne ujrzała gra o tytule Thief. Niestety dla wielu fanów okazała się ona zawodem. W naszej recenzji Hed narzekał m.in. na mniej wyrazistą fabułę, źle zaprojektowane miasto i ułatwienia w rozgrywce.