Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2012, 10:26

autor: Aver

Pogłoski o dacie premiery Total War: Rome II. Kartagina upadnie w październiku 2013 roku?

Serwis The Bookseller poinformował, że wydawnictwo Pan Macmillan planuje wprowadzenie do sprzedaży serii książek przygodowych powiązanych z Total War: Rome II. Pierwsza z nich miałaby się ukazać „równolegle ze światową premierą gry w październiku 2013 roku”.

Zgodnie z informacjami serwisu The Bookseller, poświęconego informacjom z branży książkowej, na jesieni 2013 roku wydawnictwo Pan Macmillan wyda pierwszą powieść przygodową nawiązująca do wydarzeń z gry Total War: Rome II. Graczy z pewnością zainteresuje fakt, że ma to nastąpić „równolegle ze światową premierą tytułu w październiku 2013 roku”.

Pogłoski o dacie premiery Total War: Rome II. Kartagina upadnie w październiku 2013 roku? - ilustracja #1
Rzymianie zaatakują za rok?

Dotychczas było wiadomo jedynie, że Total War: Rome II pojawi się pod koniec przyszłego roku, ale koncern Sega nie określił, o jaki miesiąc chodzi. Choć wiarygodności doniesieniom serwisu The Bookseller dodaje wzmianka o współpracy Pan Macmillan i koncernu Sega w zakresie promocji serii książkowej, a także wypowiedź wydawcy Jeremy’ego Trevathana, to jednak należy zauważyć, że informacje nie zostały oficjalne potwierdzone.

Pogłoski o dacie premiery Total War: Rome II. Kartagina upadnie w październiku 2013 roku? - ilustracja #2

Odnośnie cyklu książkowego, docelowo mają się na niego złożyć cztery pozycje napisane przez Davida Gibbinsa (na zdjęciu), z wykształcenia doktora archeologii na uniwersytecie w Cambridge, który ma na swoim koncie wiele ekspedycji badawczych. Na początku XXI wieku poświęcił się całkowicie pisarstwu i jest autorem powieści o przygodach archeologa Jacka Howarda. Przy tworzeniu cyklu ma on ściśle współpracować ze studiem Creative Assembly.

Total War: Rome II ma być najbardziej złożoną produkcją spośród wszystkich dotychczasowych gier z serii. Według informacji podanych przez projektanta tytułu Jamesa Russella na targach Eurogamer Expo, kod produkcji zamyka się w 3 milionach linijek, a poszczególni żołnierze mają się składać z 6-7 tys. polygonów (w Total War: Shogun 2 było ich o 1-2 tys. mniej). Nagrania motion-capture studio Creative Assembly przeprowadza w swoim nowym studiu, w którym ruchy maksymalnie pięciu postaci są rejestrowane przez 46 kamer, trzy razy więcej niż w poprzedniej odsłonie serii. Do tego wszystkiego należy dodać 3 tys. dźwięków poruszania się wojsk, 2 tys. efektów uderzeń oraz 500 tys. wypowiadanych słów. Ta ostatnia liczba z pewnością sprawi, że duchy wielkich rzymskich kronikarzy będą usatysfakcjonowane tytułem deweloperów z Horsham w hrabstwie West Sussex.