Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2022, 13:08

autor: Adam Adamczyk

PoE wkrótce zadowoli weteranów, stara plotka potwierdzona

Path of Exile otrzyma tryb o nazwie Ruthless. Ma on znacznie zwiększyć poziom trudności oraz satysfakcję z gry.

Źródło fot. Steam | Path of Exile
i

Path of Exile jest jedną z najlepiej ocenianych gier typu hack&slash. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, że jest to darmowy tytuł, który cały czas jest rozwijany, a większość dodatków spotyka się z uznaniem ze strony fanów. Podobnie może być i tym razem, ponieważ odpowiedzialne za grę studio Grinding Gear Games zapowiedziało tryb o nazwie Ruthless, który skierowany będzie do osób szukających bardzo wysokiego poziomu trudności. Potwierdzono tym samym dawne plotki.

Czym ma być tryb Ruthless?

Ruthless zwiększy poziom trudności przede wszystkim za sprawą znacznego zmniejszenia szansy na wydropienie magicznego przedmiotu. Im wyższa klasa itemu, tym mniejsza szansa na to, że uda się go znaleźć. Zdaniem twórców taki zabieg wpłynie nie tylko na trudność gry, ale również na satysfakcję w momencie, kiedy uda się zdobyć przedmiot wyższej klasy.

Dodatkowo znacznie utrudniony ma być crafting, a jakby tego było mało – w całej kampanii będzie można znaleźć tylko jeden Orb of Alchemy, który pozwoli zmienić item w rzadki przedmiot.

Tryb Ruthless jest aktualnie testowany przez wąską grupę osób w fazie alfa i według zapowiedzi jego premiera ma nastąpić w grudniu wraz z wprowadzeniem do gry aktualizacji 3.20, która wprowadzi nową zawartość. Więcej na temat Ruthless możecie przeczytać na oficjalnym forum gry. Przypominamy, że Path of Exile jest dostępne na PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

  1. Zapowiedź trybu Ruthless

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej