Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2013, 17:12

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 kwietnia - 5 maja 2013 r.)

W tym tygodniu zapowiedziano kilka premier, w tym polskiej wersji jednego z najważniejszych projektów MMORPG tego roku. Aktywni byli również rodzimi deweloperzy niezależni.

Hellraid. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 kwietnia - 5 maja 2013 r.) - wiadomość - 2013-05-05
Hellraid.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. W tym tygodniu majówka mocno ograniczyła aktywność rodzimych firm, ale mimo to trafiło się kilka ciekawych wiadomości, o których warto Wam przypomnieć.

Zapowiedzi wydawnicze

Anomaly 2

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 kwietnia - 5 maja 2013 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega zapowiedziała, że 17 maja wyda pudełkową wersję strategii Anomaly 2. Dwa dni wcześniej gra trafi do dystrybucji elektronicznej. Cena obu edycji wynosić ma 54,99 zł. Produkcja zostanie zlokalizowana kinowo (napisy).

Farming Simulator 2013: Ursus

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 kwietnia - 5 maja 2013 r.) - ilustracja #3

Firma CDP.pl ogłosiła, że dodatek Farming Simulator 2013: Ursus trafi do sprzedaży 17 maja. W rozszerzeniu znajdziemy 10 traktorów polskiego producenta maszyn rolniczych, w tym klasyczne Ursus C-330 i Ursus C-45 oraz nowoczesne Ursus 15014 i Ursus 8014H.

Farming Simulator 2013: Ursus ukaże się w trzech wersjach:

  1. Dodatek Ursus (39,99 zł) – wymaga posiadania pełnej wersji Farming Simulator 2013;
  2. Edycja Ursus (99,99 zł) – gra Farming Simulator 2013 z dodatkiem Ursus;
  3. Zestaw kolekcjonerski URSUS Farming Simulator – wszystko, co zawiera Edycja Ursus, plus plakat, smycz oraz koszulka z traktorem Ursus C-330.

Pozostałe wieści

Hellraid

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 kwietnia - 5 maja 2013 r.) - ilustracja #4

Firma Techland oficjalnie zapowiedziała grę akcji Hellraid. O istnieniu projektu wiemy już od pewnego czasu, ale teraz produkcja otrzymała własny tytuł i obejrzeliśmy nowe screeny. Akcja toczyć się będzie w mrocznym świecie fantasy, a system walki stanowić ma rozwinięcie rozwiązań z Dead Island. W planach są wersje na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360, a premiera zaplanowana została na końcówkę tego roku.

Neverwinter otrzyma polską wersję językową

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 kwietnia - 5 maja 2013 r.) - ilustracja #5

Dobre wieści napłynęły ze studia Cryptic i firmy Perfect World. Okazuje się, że gra MMORPG Neverwinter doczeka się polskiej wersji językowej. Premiera nastąpi latem tego roku. Będzie to lokalizacja pełna, więc w trakcie zabawy usłyszymy polski dubbing. Nie wiemy jeszcze, jacy aktorzy zostaną zaangażowani w ten projekt.

Premiera Emilly In Darkness

W tym tygodniu na urządzeniach mobilnych zadebiutował projekt Emilly In Darkness autorstwa polskiego zespołu ME2 Studio. Jest to przygodowa gra akcji, w której kierujemy dziewczyną zagubioną w świecie zawieszonym między życiem i śmiercią. Autorzy przygotowali wersje na systemy iOS i Android. Cena wynosi około 7 zł. Latem ukaże się również edycja pecetowa.

Warto dodać, że zespół pracuje także nad kolejnym projektem. Wiemy o nim jedynie tyle, że porzuci on sekcje zręcznościowe i zamiast tego postawi głównie na fabułę oraz elementy przygodówkowe.

Darkwood – zbiórka pieniędzy na polski survival horror ruszy w przyszłym tygodniu, premiera w 2014 roku

Polskie studio Acid Wizard ogłosiło, że w przyszłym tygodniu na serwisie Indiegogo ruszy zbiórka na sandboksowy survival horror Darkwood. Autorzy chcą pozyskać w ten sposób środki na potrzebne na przeniesienie projektu na silnik Unity oraz rozszerzenie zawartości gry m.in. o tryb kooperacji. Ponadto twórcy zdradzili, że premiera planowana jest na przyszły rok.

Fanowska polonizacja Kingdoms of Amalur: Reckoning

Na forum serwisu Grajpopolsku.pl pojawiła się wersja testowa fanowskiej lokalizacji Kingdoms of Amalur: Reckoning. Autorzy liczą na pomoc graczy w usunięciu ostatnich niedociągnięć.

Darmowa platformówka Czerwony Kapturek

Na koniec warto wspomnieć o darmowej polskiej grze Czerwony Kapturek, która ukazała się na początku tygodnia. Jest to dwuwymiarowa platformówka z ręcznie rysowaną grafiką, sześcioma poziomami oraz dwoma zakończeniami.

  1. Czerwony Kapturek – strona oficjalna gry

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (29 kwietnia – 3 maja 2013
  2. Dead Island: Riptide martwi konkurencję. Top Empik - Tydzień 19