Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2013, 22:46

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 stycznia - 3 lutego 2013 r.)

W tym tygodniu m.in. zapowiedziano polonizację The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn, ujawniono tytuły, które trafią do taniej serii Dobra gra, a firma Ceneo,pl poinformowała, czego ludzie szukali na jej serwisie w poprzednim roku.

W zeszłym roku na Ceneo.p z gier wyszukiwano najczęściej Diablo III. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 stycznia - 3 lutego 2013 r.) - wiadomość - 2013-02-03
W zeszłym roku na Ceneo.p z gier wyszukiwano najczęściej Diablo III.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Zapowiedzi wydawnicze

Polska wersja The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 stycznia - 3 lutego 2013 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega poinformowała, że zamierza wydać polską Dragonborn, czyli dodatku do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Na zachodzie rozszerzenie ukaże się 5 lutego. Wersja zlokalizowana pojawi się na naszym rynku 3-4 tygodnie później. Niestety dotyczy to tylko edycji pecetowej. Na razie nic nie wskazuje, aby wydania konsolowe miały doczekać się tłumaczenia.

Tanie serie

Pierwsze gry z serii Dobra Gra

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 stycznia - 3 lutego 2013 r.) - ilustracja #3

W zeszłym tygodniu firma Techland zapowiedziała rozpoczęcie nowej taniej serii wydawniczej pod nazwą Dobra Gra. Teraz poznaliśmy pierwsze tytuły, które do niej trafią:

 1. Sanctum
 2. To the Moon
 3. Xotic
 4. Depth Hunter

Seria zadebiutuje w sklepach 20 lutego. Na pierwszy rzut pójdzie osiem tytułów. Każda gra z cyklu kosztować ma 19,90 zł

Gry z gazet

Do kiosków trafił nowy numer Komputer CD. Za 9 zł otrzymacie pełne wersje trzech gier:

 1. Wyścig Kurczaków 4
 2. Szalony Kurczak Inwazja
 3. Montezuma Pyramid.

Z kolei Gry Turbo 1/2013 za 8 zł oferuje gry:

 1. Trucker 2
 2. Nitro Racers

Natomiast nowe wydanie Gry Turbo Extra za 8,90 zł dostarczy Wam pełne wersje gier:

 1. Racers vs Police
 2. Atv GP.

Pozostałe wieści

Najpopularniejsze gry w Polsce – raport Ceneo.pl

Serwis Ceneo.pl opublikował dane dotyczące najczęściej wyszukiwanych gier przez Polaków w zeszłym roku. Zdecydowanie wygrały produkcje pecetowe, których dotyczyło 51% zapytań, podczas gdy na konsolowe przypadło 38%. Jeśli chodzi o konkretne tytuły to liderem zestawienia okazało się Diablo III, za którym podążała pecetowa wersja Battlefield 3. Trzecim miejscem zadowoliło się Guild Wars 2. Po więcej danych odsyłamy do oddzielnego newsa,

Premiera mobilnego Suspect: The Run!

W tym tygodniu do sprzedaży trafiła mobilna gra Suspect: The Run! autorstwa katowickiego studia Jujubee. Produkcja przeznaczona jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Gracze wcielają się w policjantów biorących udział w spektakularnych pościgach za przestępcami.

Polacy najlepsi w Battlefield Heroes

Społeczność Battlefield Heroes zorganizowała nieoficjalne mistrzostwa świata nazwane Nations Cup 2012. W turnieju wzieły udział 33 drużyny narodowe z całego świata. Pierwsze miejsce w zawodach zajęła reprezentacja Polski w składzie - Ive (ive17 - kapitan drużyny), Brutal?!, HereIsNoob, Microfish, Placek (Grochu12345) oraz vToose (Motywujacy).

CD Projekt RED chwali się silnikiem.

Firma CD Projekt RED pokazała pierwszy screen z silnika RED Engine 3 i sądzać po jego poziomie detali, deweloperzy mają powody do dumy. Obrazek prawdopodobnie pochodzi z niezapowiedzianego jeszcze oficjalnie Wiedźmina 3. Technologia ta będzie również napędzała Cyberpunka 2077.

Gracze wybiorą nazwę polskiego serwera Lineage II

Firma Innova postanowiła pozwolić samym graczom zacedywoać jak nazwany zostanie pierwszy serwer nachodzącej polskiej wersji gry MMORPG Lineage II. Propozycje wydawcy to:

 1. Elcardia
 2. Dewel
 3. Anakim
 4. Lilith
 5. Thifiel

Głosowanie odbywa się na oficjalnym forum.

Ciekawe linki