Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2012, 20:04

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13 - 19 sierpnia)

Ten tydzień należał do targów Gamescom i na polskim rynku nie działo się zbyt wiele. Cenega zaliczyła wpadkę ze Sleeping Dogs. Poznaliśmy też szczegóły lokalizacji gry WRC 3.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13 - 19 sierpnia) - ilustracja #1
Polska premiera Sleeping Dogs nie obyła się bez zgrzytów.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Ten tydzień upłynął pod znakiem gamescomowego szaleństwa, więc w rodzimej branży nie działo się za wiele. Udało nam się jednak zgromadzić dla Was kilka ciekawych wieści.

Zapowiedzi wydawnicze

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13 - 19 sierpnia) - ilustracja #2
Dragon Ball Z For Kinect

Firma Cenega ogłosiła, że została polskim wydawcą Dragon Ball Z for Kinect. Produkcja studia Namco Bandai trafi na półki rodzimych sklepów w październiku tego roku. Gra powstaje oczywiście wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360.

Natomiast polski oddział firmy Microsoft poinformował, że składając zamówienia na grę Halo 4 w przedsprzedaży, gracze otrzymają pełen zestaw dodatków do rozgrywek multiplayer, w tym specjalne zestawy zbroi (6 wariantów) oraz hełmów (2 warianty), nowe schematy malowania broni oraz emblematy. Przypomnijmy, że gra będzie dostępna w sklepach w edycji Standardowej i Limitowanej 6 listopada tego roku.

Gry z gazet

W tym tygodniu do kiosków powędrował najnowszy numer magazynu Komputer Świat Gry. Pismo kosztuje 17,90 złotych, za co dostaniecie 20 zł do wydania w ramach mikropłatności w End of Nations oraz płytkę DVD z pełnymi wersjami gier:

  1. Syberia
  2. Syberia 2
  3. Communism Muscle Cars: Made in USSR

Pozostałe wieści

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13 - 19 sierpnia) - ilustracja #3
WRC 3

W planie wydawniczym firmy LEM znajdują się m.in. gry WRC 3 oraz MUD: FIM Motocross World Championship. Wiemy już jak wygląda sprawa ich lokalizacji. Pierwszy z tych tytułów ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej tylko na pecetach. Natomiast MUD: FIM Motocross World Championship dostępny będzie jedynie w języku angielskim na wszystkich platformach docelowych.

Niemiłą wpadkę zaliczyła Cenega przy okazji debiutu rynkowego Sleeping Dogs. Przed premierą firma zapowiadała, że w wersjach na wszystkie platformy docelowe znajdą się zarówno polskie, jak i angielskie napisy. Okazało się to jednak prawdą tylko w przypadku wydania pecetowego. Na konsolach po ustawieniu języka angielskiego wyświetlane są napisy w cyrylicy. Warto dodać, że tym samym na pudełkach znajduje się nieprawdziwa informacja. Co gorsza, metodą na naprawienie tego potknięcia wcale nie będzie wypuszczenie aktualizacji. Zamiast tego Cenega zamierza wydrukować naklejki, którymi zakryje odpowiednie fragmenty na pudełkach.

Ciekawe linki

gry