Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 sierpnia 2012, 16:40

autor: Olek

Nissan GT Academy – Polacy na torze Silverstone

Tomasz Bogusławski i Krystian Korzeniowski – zwycięzcy krajowych eliminacji konkursu Nissan GT Academy są już w Wielkiej Brytanii i rywalizują z graczami z innych europejskich krajów o miejsce w Programie Szkolenia Kierowców oraz możliwość udziału w przyszłorocznym, 24-godzinnym wyścigu w Dubaju.

Nissan GT Academy – Polacy na torze Silverstone - ilustracja #1
Na torze Silverstone (Wielka Brytania) trwa rywalizacja najlepszych kierowców startujących w europejskiej grupie Nissan GT Academy 2012 (źródło: SCE Polska)

Wczoraj na słynnym torze wyścigowym Silverstone w Wielkiej Brytanii rozpoczął się obóz treningowy Race Camp, stanowiący finałowy etap zmagań tegorocznej edycji konkursu Nissan GT Academy. Wśród 36 uczestników znalazło się dwóch Polaków - Tomasz Bogusławski ze Słupska i Krystian Korzeniowski z Bielska-Białej. Przez najbliższy tydzień będą oni poddawani testom w grze Gran Turismo 5 i za kierownicą prawdziwych samochodów.

Podczas obozu organizatorzy zamierzają dokonać ostrej selekcji kandydatów na profesjonalnych kierowców wyścigowych. Do konkurencji przewidzianych w ostatnich dwóch dniach zmagań przystąpi zaledwie 6 osób, które zwyciężą w swoich grupach. Ostateczny triumfator może być jednak tylko jeden.

Poza tytułem Mistrza Nissan GT Academy Europa 2012 uzyska on możliwość przejścia pełnego Programu Szkolenia Kierowców, który stanowi przepustkę do świata sportów motorowych. Nagrodą jest także miejsce za kierownicą prawdziwego auta wyścigowego podczas zaplanowanego na styczeń 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Nissan GT Academy – Polacy na torze Silverstone - ilustracja #2

Konkurs GT Academy zorganizowano już po raz czwarty. We wcześniejszych edycjach zwyciężali: Lucas Ordonez, Jordan Tresson oraz Jann Mardenborough. Cała trójka jest dziś licencjonowanymi kierowcami wyścigowymi. W tym roku w zmaganiach wzięło udział ponad 1,1 mln graczy, którzy w specjalnej, udostępnianej za darmo (poprzez PlayStation Network) wersji gry Gran Turismo 5 pokonali łącznie prawie 200 mln kilometrów.

Po raz pierwszy do udziału w Nissan GT Academy zaproszeni zostali gracze z Polski. Znaleźli się oni w grupie europejskiej, obejmującej również mieszkańców Wielkiej Brytanii i Irlandii, Francji, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii oraz państw Beneluksu. W krajowym finale, który rozegrany został 23 i 24 lipca w Warszawie, najlepsi okazali się Tomasz Bogusławski oraz Krystian Korzeniowski. Pokonali oni 30 rywali i zapewnili sobie udział w obozie Race Camp.

Nissan GT Academy – Polacy na torze Silverstone - ilustracja #3
Trzymamy kciuki za Krystiana Korzeniowskiego (pierwszy od lewej) i Tomasza Bogusławskiego (w środku), czyli zwycięzców polskich eliminacji Nissan GT Academy 2012.
  1. Oficjalna strona internetowa Nissan GT Academy
  2. Oficjalna strona polskiej edycji Nissan Gran Turismo Academy