Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2012, 17:38

autor: Olek

Plotki o Thief 4. Zagramy dopiero na konsolach kolejnej generacji?

Brytyjski periodyk Official Xbox Magazine opublikował garść plotek związanych z grą Thief 4. Z niepotwierdzonych doniesień wynika, że gra studia Eidos Montreal tworzona jest z myślą o konsolach kolejnej generacji, w tym Xbox Durango.

 Plotki o Thief 4. Zagramy dopiero na konsolach kolejnej generacji? - ilustracja #1

Na kontynuację serii Thief miłośnicy skradanek czekają od ośmiu lat. Niestety, choć prace nad grą trwają od dawna, najwyraźniej trzeba będzie jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Anonimowe źródła, na które powołuje się magazyn OXM wskazują, że Thief 4 doczeka się premiery nie wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku. Co więcej, tytuł najprawdopodobniej trafi na nowe konsole, które zastąpią PlayStation 3 i Xboksa 360.

Plotek o kolejnej odsłonie przygód Garretta było już tyle, że do kolejnych radzimy podchodzić ze sporą rezerwą. Doniesieniom o zmianie generacji platform sprzętowych, na jakie zawita Thief 4, wiarygodności dodaje jednak serwis ComputerAndVideoGames, który zwraca uwagę na ogłoszenia o rekrutacji pracowników do zespołu deweloperskiego Eidos Montreal. Wynika z nich, że studio pracuje nad przygodową grą akcji z elementami skradania, adresowaną na konsole kolejnej generacji.

Przypomnijmy, że seria Thief zadebiutowała w 1998 roku za sprawą gry Thief: The Dark Project. Do tej pory cykl doczekał się trzech odsłon, z których ostatnia ukazała się w 2004 roku. Prace nad Thief 4 oficjalnie potwierdzone zostały ponad trzy lata temu. Z dotychczasowych przecieków wynika, że powstająca gra bazować będzie na silniku Unreal Engine 3, a gracze doczekają się m.in. trybu wieloosobowego.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Thief 4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Thief

Thief