Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2012, 09:24

Plotki o kontynuacji Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

W sieci pojawiły się plotki, według których trwają już prace nad kontynuacją Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier. Ich źródłem jest ukraiński oddział Ubisoftu, czyli zespół, który odpowiedzialny był za konwersję gry na pecety.

Według plotek gra Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier doczeka się kontynuacji. - Plotki o kontynuacji Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier  - wiadomość - 2012-12-21
Według plotek gra Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier doczeka się kontynuacji.

Wydana w tym roku gra Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier nie okazała się może wielkim przebojem, ale zgromadziła solidne recenzje i firma Ubisoft nie kryje zadowolenia z wyników sprzedaży. Nikogo nie powinny zatem zaskoczyć najnowsze plotki, według których trwają już prace nad kontynuacją.

Źródłem spekulacji jest zdjęcie zrobione podczas zebrania w Ubisoft Kiev, czyli studiu odpowiedzialnym za pecetową wersję Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier. Na fotografii widać slajd chwalący wysiłki całej ekipy oraz informujący, że zespół zajmujący się projektem GFRS: Next chce kontynuować współpracę z ukraińskim oddziałem.

Fotografia będąca źródłem najnowszej plotki

Oczywiście Ghost Recon Future Soldier: Next to bez wątpienia nazwa kodowa i ostateczny tytuł będzie inny. Ważne jest to, że według slajdu gra znajduje się w produkcji. Wynika z niego również, że projekt powstaje głównie z myślą o konsolach, a zadanie stworzenia wersji pecetowej zostanie ponownie przekazane kijowskiemu oddziałowi wydawcy. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że jeśli Ubisoft naprawdę zajmuje się kontynuacją, to prace nad nią trwają dopiero od kilku miesięcy. Tym samym nie powinniśmy spodziewać się szybkiego ujawnienia projektu, a premiera nie nastąpi raczej wcześniej niż w 2014 roku.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na wspomniane na slajdzie trudne warunki produkcji wersji pecetowej. Nie podano konkretów, ale burzliwe losy tego wydania nie są tajemnicą dla nikogo, kto śledził losy gry. Początkowo Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier miało trafić na komputery w tym samym czasie co edycje konsolowe. Pod koniec zeszłego roku Ubisoft poinformowało o porzuceniu planów wydania gry na PC. Kilka miesięcy później firma zmieniła jednak zdanie. Ostatecznie wersja pecetowa trafiła do sprzedaży miesiąc po premierze na konsolach. Można domyślać się, że studio w Kijowie nie miało zbyt dużo czasu na ukończenie konwersji i to zapewne jest powodem niedociągnięć technologicznych, za które krytykowane było komputerowe Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier. Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku kontynuacji będzie lepiej.

Plotki o kontynuacji Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier  - ilustracja #3 Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier zaoferowało doznania mocno odmienne od poprzednich osłon. Autorzy ostatecznie porzucili taktyczne korzenie serii i postawili na dynamiczną akcję, którą dodatkowo uatrakcyjniała obecność wielu futurystycznych gadżetów, w tym kamuflaży termo-optycznych.