Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2020, 22:14

autor: Entelarmer

Plotka: Ubisoft szykuje reboot Prince of Persia na 2023/24 rok

Prince of Persia może doczekać się nowej gry z cyklu. Według przecieku na powrót Księcia Persji w nowej przygodzie przyjdzie nam jeszcze długo czekać.

Prince of Persia to jedna z wielu marek, które praktycznie zniknęły z rynku (jeśli nie liczyć eksperymentów VR) ku wielkiemu zawodowi graczy. Ci, rzecz jasna, co pewien czas nawołują do wskrzeszenia tej wiekowej serii. Fakt, że powstaje remake Piasków Czasu, to skromna pociecha dla fanów Księcia, ale czy pociągnie to za sobą powrót cyklu? Tak, jeśli wierzyć użytkownikowi Lazy Assassin z serwisu YouTube, który wcześniej miał dowiedzieć się o planowanej zapowiedzi odświeżonego Sands of Time. W swoim nowym materiale (via Reddit) youtuber twierdzi, że Ubisoft pracuje nad zupełnie nową odsłoną Prince of Persia, będącą swego rodzaju rebootem serii.

Takie restarty nie są niczym nowym dla cyklu, który już dwa razy zaczynał niejako od zera. Gorzej, że na premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo projekt jest dopiero na etapie wstępnych szkiców. Lazy Assassin przewiduje debiut dopiero w 2023 lub nawet 2024 roku, aczkolwiek to tylko jego przypuszczenia. Podkreślamy: to niepotwierdzony przeciek, a nawet o wiele bardziej wiarygodnym źródłom zdarza się pomylić lub paść ofiarą dezinformacji. Czekajmy więc na ogłoszenia wydawcy – i trzymajmy kciuki za powrót Księcia.