Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2021, 16:15

autor: AlexB

Pliki bety Call of Duty: Vanguard przeszukane; oto co znaleźli w nich gracze

Gracze zaczęli przeglądać kod wersji beta gry Call of Duty: Vanguard. Znaleźli w nich szereg interesujących informacji dotyczących między innymi nazw misji w kampanii dla pojedynczego gracza czy map i trybów w multiplayerze.

Od jutra do 20 września wszyscy chętni posiadacze PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S będą mogli wziąć udział w otwartej becie gry Call of Duty: Vanguard. Osoby, które założyły zamówienia przedpremierowy na grę w wersji na komputery osobiste oraz konsole Microsoftu (oraz posiadacze platform Sony) mogą jednak testować od wczoraj. Część osób zatem już gra, a niektórzy posuwają się nawet dalej. Przekopują się oni przez dane umieszczone w plikach bety i odnajdują w nich całkiem interesujące dane.

Miejcie jednak na uwadze fakt, że owe doniesienia nie są one w żadnym razie oficjalne i nie ma pewności, czy dokładnie tak będzie prezentowała się cała zawartość w premierowej wersji Vanguard. Pewne rzeczy mogą odpaść, inne zostać dodane, a jeszcze inne zmienić nazwę.

Kampania

Zacznijmy od rzeczy, która dla wielu miłośników cyklu Call of Duty jest elementem drugorzędnym, lecz ma również swoich fanów. Mowa tu o kampanii dla pojedynczego gracza. W plikach bety kopaczom danych udało się znaleźć prawdopodobne nazwy poszczególnych misji (via Reddit):

 1. Numa Numa Trail
 2. The Battle Of El Alamein
 3. The Battle of Midway
 4. Phoenix
 5. Stalingrad
 6. The Fourth Reich
 7. The Rats of Tobruk
 8. Operation Tonga
 9. Lady Nightingale

Wszystkie one odnoszą się do rzeczywistych wydarzeń i lokacji z II wojny światowej. Co nam one mówią? Że w grze przyjdzie nam odwiedzić spory kawał świata – od wysp Pacyfiku przez Europę po Afrykę.

Multiplayer

Przejdźmy do trybu multiplayer. W plikach gry znaleziono nazwy ponad 20 map, które najprawdopodobniej znajdą się w pełnej wersji tytułu. Warto zauważyć, że część z nich będzie stanowiła remake plansz obecnych w Call of Duty: World at War. Oto lista (niektóre znajdujące się na niej pozycje były już znane):

 1. Berlin
 2. Bastion
 3. Bocage
 4. Breakout
 5. Casablanca
 6. Castle - WaW Remake
 7. Das Haus
 8. Demyansk
 9. Dome - WaW Remake
 10. Desert Siege
 11. Factory
 12. Gavutu
 13. Gavutu 2? (być może wariant nocny)
 14. Hotel Royale
 15. Numa
 16. Numa-Numa
 17. Oasis
 18. Paradise
 19. Red Star
 20. Shipment
 21. Sub Pen (być może WaW Remake)
 22. Tuscan
 23. Airstrip
 24. Train Yard
 25. Courtyard
 26. Market

Odkryto także nazwy prawdopodobnych nowych trybów rozgrywki. Są to kolejno:

 1. Arms Race
 2. Control
 3. Crawl
 4. Minefield
 5. Patrol

Udało się także odnaleźć imiona sześciu operatorów wraz z narzędziami, którymi będą wykonywali egzekucje. Poznajcie ich:

 1. Beatrice - egzekucje przy użyciu tasaka
 2. Constanze - egzekucje przy użyciu maczugi
 3. Solange - egzekucje przy użyciu topora
 4. Shigernori - egzekucje przy użyciu katany
 5. Padmavati - egzekucje przy użyciu maczety
 6. Halima - egzekucje przy użyciu Bilao

W końcu, znaleziono także nazwy dwóch nieznanych jeszcze bonusów za osiągnięcie serii zabójstw. Pierwszym z nich jest Air Superiority (Przewaga powietrzu). Jego aktywowanie powoduje przywołanie nalotów na trzy automatycznie namierzone miejsca na mapie (w tym czasie wszystkie pozostałe aktywne działania powietrzne zostają zatrzymane). Z kolei drugi został ochrzczony jako Local Informants (Lokalni informatorzy) i dzięki niemu można na jakiś czas odsłonić pozycję wszystkich przeciwników na mapie.

Jeszcze z innych ciekawych informacji na temat multiplayera Call of Duty: Vanguard, pierwszy sezon rywalizacji w tej grze ma wystartować 23 listopada. Większe szczegóły na jego temat nie są znane, lecz niewykluczone, że w jego ramach w tytule pojawi się czterech kolejnych operatorów - Lewis, Francis, Isabella i Liu.

Zombie

Seria Call of Duty jest również znana ze swojego trybu Zombie. Nie zabraknie go również w Vanguard. Zgodnie z danymi odnalezionymi w wersji beta tytułu, będzie on nosił nazwę War of the Dead. Powrócą w nim znane z Cold War systemy PaP, pancerza, wytwarzania przedmiotów itp. Perki zostały przemianowane na Demonic Fountains (Demoniczne fontanny), a Ulepszenia bojowe na Artefakty. Z nowości pojawią się tzw. Convenants (Pakty), które najprawdopodobniej umożliwią przypisanie sobie do trzech wyzwań, których wykonanie będzie nagradzane, oraz Sacrificial Hearts (Ofiarne serca).

Gracze dokopali się także do dziewięciu osiągnięć związanych z trybem Zombie, które mają pojawić się w Call of Duty: Vanguard. Oto ich lista wraz z opisami:

 1. Baker's Dozen - w War of the Dead poświęć 13 serc
 2. As Cold As Ice - w War of the Dead wyeliminuj wręcz 10 zombie, które zostały spowolnione przez artefakt Frost Blast.
 3. Deal With The Devil - w War of the Dead wyekwipuj 3 Covenants.
 4. Death Dealer - w War of the Dead wyeliminuj 2500 zombie z bronią na poziomie 3
 5. Escape Artist - w War of the Dead podczas używania artefaktu Aether Shroud, aktywuj go 5 razy mając mniej niż 25% zdrowia.
 6. Grim Reaper - w War of the Dead wyeliminuj 10000 zombie.
 7. Hot Tempered - w War of the Dead wyeliminuj 10 zombie przyjmujących obrażenia od artefaktu Ring of Fire.
 8. Shocking Behavior - w War of the Dead wyeliminuj 10 zombie, które zostały zranione artefaktem Energy Mine.
 9. Thirst Quencher - w War of the Dead, wypij ze wszystkich 5 Demonic Fountains w trakcie jednej sesji.

Czy wszystkie te przecieki i spekulacje okażą się prawdą? I co takiego jeszcze znajdzie się w pełnej wersji Call of Duty: Vanguard? Odpowiedzi na te pytania poznamy 5 listopada, kiedy to produkcja studia Sledgehammer Games zadebiutuje na rynku. Na wszystkich platformach tytuł będzie posiadał pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

 1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Vanguard
 2. Graliśmy w tryb multiplayer Call of Duty: Vanguard – Modern Warfare w skórce retro