futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 30 maja 2024, 00:10

autor: Kamil Cuber

PlayStation VR2 wkrótce podłączymy do pecetów. Tak wskazuje certyfikacja nowego adaptera

W sieci pojawiły się informacje, że gogle PlayStation VR2 mogą już wkrótce otrzymać adapter, pozwalający na łączenie się z komputerem.

Źródło fot. Sony.
i

W ostatnim czasie Sony mocno zmieniło swoje podejście do branży gier. Japoński gigant znany z promowania swojej konsoli za pomocą dużych ekskluzywnych tytułów, zaczął przenosić je również na komputery osobiste. Większa otwartość dotyczy także sprzętu. Jak donosi portal GSMArena, na początku roku firma poinformowała, że planuje wprowadzić wsparcie dla komputerów osobistych dla swoich gogli PS2VR. Do tej pory mogły one jedynie współpracować z konsolą PlayStation 5. Wczoraj pojawiły się pierwsze przecieki, że Sony faktycznie pracuje nad takim rozwiązaniem.

Brad Lynch na swoim profilu na platformie X udostępnił zdjęcie certyfikatu, który dotyczył adaptera do konsoli PS2VR. W dokumencie został on przedstawiony jako PSVR2 PlayStation®VR2 PC adapter. Niestety poza nazwą, nie pojawiły się żadne konkretne informacje. Wiemy jedynie, że certyfikat został wystawiony 27 marca 2024 roku przez urząd Korei Południowej.

Zdjęcie omawianego certyfikatu. Źródło: Brad Lynch | X. - PlayStation VR2 wkrótce podłączymy do pecetów. Tak wskazuje certyfikacja nowego adaptera - wiadomość - 2024-05-30
Zdjęcie omawianego certyfikatu. Źródło: Brad Lynch | X.

Biorąc pod uwagę plotki o słabej sprzedaży gogli, działania Sony wydają się dość rozsądne. Umożliwienie współpracy z komputerami osobistymi znacznie zwiększyłoby ilość potencjalnych użytkowników. A gracze, którzy rozważają zakup headsetu, zapewne chętniej sięgnęli by po sprzęt oferujący kompatybilność z większą ilością urządzeń. Najważniejsza jednak pozostaje cena. Jeśli Sony zbyt wysoko wyceni omawiany adapter, może to zniechęcić graczy, którzy sięgną po jeden z produktów konkurencji.

Kamil Cuber

Kamil Cuber

Z GRYOnline.pl związał się w 2022 roku, jest autorem tekstów o tematyce sprzętowej. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jeszcze w gimnazjum, biorąc udział w konkursach organizowanych przez producentów z branży elektronicznej. Następnie przy okazji zakupu nowego komputera zainteresował się sprzętem, stopniowo coraz lepiej poznając rynek komputerowy. Zagorzały fan komputerów i gier single-player, choć nie odrzuci też zaproszenia do gry w szachy oraz Foxhole’a.

więcej