Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2015, 09:56

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

PlayStation 4 wiodącą platformą wśród fanów gier Ubisoftu. Xbox One zostaje w tyle

Firma Ubisoft podała, że w minionym kwartale najwięcej przychodu z gier wygenerowały edycje na PlayStation 4. Drugie miejsce zajęły pecety, a dopiero dalej uplasowały się konsole poprzedniej generacji i Xbox One.

„Niebiescy” z obozu Sony wygrywają kolejne starcie - PlayStation 4 wiodącą platformą wśród fanów gier Ubisoftu. Xbox One zostaje w tyle - wiadomość - 2015-07-10
„Niebiescy” z obozu Sony wygrywają kolejne starcie
Przychód z gier Ubisoftu wg platform sprzętowych
  1. PlayStation 4 – 27%
  2. PC – 23%
  3. PlayStation 3 – 11%
  4. Xbox One – 11%
  5. Xbox 360 – 11%
  6. Wii i Wii U – 3%
  7. Pozostałe (mobilne, 3DS, PSV, itp.) – 14%

Kontynuujemy wieści na temat sprawozdania finansowego firmy Ubisoft. Podczas spotkania z inwestorami wydawca takich serii, jak Assassin's Creed czy tytułów sygnowanych imieniem Toma Clancy’ego, ujawnił, jakie platformy sprzętowe cieszyły się ostatnio największą popularnością wśród fanów jego gier. Jak podaje serwis VG247, najwięcej przychodu Ubisoft odnotował ze sprzedaży produkcji na PlayStation 4 – kwota, jaką wygenerowały dla Francuzów tytuły przeznaczone na nową konsolę firmy Sony w kwartale kwiecień-czerwiec 2015 roku stanowiła 27% ogółu. Na drugim miejscu uplasowały się komputery osobiste z 23%. Jeśli chodzi o PC, warto zauważyć, że w analogicznym okresie w poprzednim roku wynik ten wynosił zaledwie 14%.

W ślad za dwoma wiodącymi platformami idą: PlayStation 3, Xbox One i Xbox 360 – wszystkie trzy z rezultatem na poziomie około 11%. Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla firmy Microsoft, gdyż świadczy o dość nikłym zainteresowaniu ich nową konsolą, przynajmniej wśród miłośników gier Ubisoftu.

Konsole Wii i Wii U wspólnie wygenerowały dla Ubisoftu 3% przychodu, w porównaniu z 1% przed rokiem. Pozostałe 14% to platformy „inne”, czyli urządzenia mobilne oraz konsole przenośne w stylu Nintendo 3DS i PlayStation Vita razem wzięte. O wynikach finansowych firmy więcej dowiecie się z wczorajszego newsa.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft