Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2013, 19:08

autor: Michał Kułakowski

Plants vs. Zombies: Garden Warfare poza Xboksem trafi także na PC oraz inne platformy sprzętowe

Twórcy Plants vs. Zombies: Garden Warfare potwierdzili, że wersja PC produkcji trafi „niedługo” po debiucie na konsoli Xbox One oraz Xbox 360. W niedalekiej przyszłości powinniśmy spodziewać się także edycji na pozostałe liczące się platformy sprzętowe.

Jak w wielu innych militarnych shooterach gracze będą mogli wybierać ekwipunek oraz klasy postaci - Plants vs. Zombies: Garden Warfare poza Xboksem trafi także na PC oraz inne platformy sprzętowe - wiadomość - 2013-08-22
Jak w wielu innych militarnych shooterach gracze będą mogli wybierać ekwipunek oraz klasy postaci

Kooperacyjny shooter Plants vs. Zombies: Garden Warfare, oparty na popularnej serii gier tower defense, podczas tegorocznego E3 został zapowiedziany jako czasowy ekskluzywny tytuł dla konsol Xbox 360 i Xbox One. Twórcy gry ze studia PopCap, należącego do Electronic Arts, potwierdzili w rozmowie z serwisem Joystiq na targach Gamescom, że „niedługo” po debiucie produkcji na platformach Microsoftu trafi ona także do posiadaczy komputerów PC. Co więcej, deweloperzy przewidują stworzenie portów na pozostałe liczące się platformy sprzętowe. O konkretach związanych z tymi planami mają poinformować w najbliższej przyszłości.

Debiut Garden Warfare na Xboksie 360 oraz Xboksie One nastąpi na początku przyszłego roku. Poza czasową wyłącznością, Microsoft zadbał, by w produkcji zawarto elementy rozgrywki dostępne jedynie na jego konsolach. Jednym z nich jest Boss Mode, korzystający z możliwości kontrolera Kinect oraz technologii SmartGlass, o którym pisaliśmy dwa dni temu. Przypomnijmy jeszcze, że w trakcie zabawy z tytułem wcielamy się w „żołnierza” należącego do jednej z dwóch frakcji, roślin lub zombie. Gra nastawiona jest na wieloosobowe i kooperacyjne zmagania w sieci. Czerpie przy tym pomysły oraz rozwiązania z wielu współczesnych TPS-ów, podlewając je specyficzną dawką humoru.

  1. Oficjalna strona gry Plants vs. Zombies: Garden Warfare