Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2012, 11:44

autor: Hed

Planetside 2 wystartuje 20 listopada z trzema kontynentami

Za miesiąc wystartuje Planetside 2, strzelanka multiplayer, która rozgrywa się na olbrzymich mapach. W dniu premiery bitwy będą toczyły się na trzech kontynentach.

Planetside 2 wystartuje 20 listopada z trzema kontynentami - ilustracja #1
Planetside 2 wystartuje za miesiąc.

Firma Sony Online Entertainment ujawniła, że gra Planetside 2 wystartuje 20 listopada. Ta strzelanka sieciowa korzysta z modelu free-to-play, więc będzie można zagrać w nią za darmo. Warto, bo w odróżnieniu od większości innych tytułów tego typu, spotykają się w niej tysiące graczy na olbrzymich mapach. W dniu premiery bitwy będą toczyły się na trzech kontynentach, z których jeden został pokazany po raz pierwszy.

Pierwsza odsłona serii Planetside wkrótce także przejdzie na model free-to-play. Zapowiedział to szef firmy Sony Online Entertainment na swoim koncie Twitter.

Gra Planetside 2, jak każda poważna gra sieciowa, była testowana od wielu tygodni w zamkniętej becie, do której zapraszano kolejne grupy graczy. Podczas testów mogli oni zwiedzić dwie ogromne mapy: Indar oraz Esamir. Wspomniany trzeci kontynent to Amerish, kraina składająca się głównie z mrocznych bagnistych terenów. W przyszłości Sony Online Entertainment zamierza wprowadzić dodatkowe lokacje – zależy to od zainteresowania grą.

Planetside 2 to kontynuacja wielkiego przeboju z 2003 roku, który zasłynął ambitnym podejściem do tematu strzelanek multiplayer. Chodzi między innymi o to, że każdy z serwerów gry stanowił olbrzymie pole bitwy, goszczące tysiące uczestników w jednym momencie. Podobnie będzie w drugiej odsłonie serii. Spore rozmiary map wiążą się z obecnością pojazdów i celami rozgrywki – frakcje zmagają się o bazy, przyczółki i terytorium.

  1. Oficjalna strona Planetside 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.