Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2020, 08:45

Plaga cheaterów w Fall Guys, twórcy zapowiadają walkę

Deweloperzy ze studia Mediatonic poinformowali, że Fall Guys doczeka się w tym tygodniu poprawek systemu antycheaterskiego. Deweloperzy planują też kolejne kroki mające na celu ochronę uczciwych graczy przed oszustami.

Plaga cheaterów w Fall Guys, twórcy zapowiadają walkę - ilustracja #1
Cheaterom będzie ciężej oszukiwać w Fall Guys.

W SKRÓCIE:

  1. system antycheaterski Fall Guys zostanie w tym tygodniu usprawniony;
  2. dodatkowo niedługo do gry zostanie wprowadzone rozwiązanie do walki z oszustami znane z Fortnite.

Fall Guys: Ultimate Knockout niewątpliwie jest jednym z hitów tego roku. Produkcja cieszy się dużą popularnością, ale niestety, na tytuł zwracają uwagę nie tylko liczni gracze, ale również cheaterzy. Świetnym przykładem jest sytuacja widoczna na poniższym filmie – jeden z oszustów pomaga drugiemu w dotarciu do finału.

Cheaters are now helping each other to force early finals in Seesaw. They have perfected their method and are wearing (recent) legendary skins. Great detection. from r/FallGuysGame

Deweloperzy ze studia Mediatonic przyznali, że obecny system antycheaterski nie jest wystarczająco dobry, dlatego też w tym tygodniu wprowadzą w nim poprawki.

To jednak nie wszystko – w kolejnych tygodniach pojawi się jeszcze jedna aktualizacja, której celem będzie walka z oszustami. Patch wprowadzi do gry rozwiązanie antycheaterskie znane z megahitu studia Epic Games – Fortnite. W wypowiedzi dla serwisu GameSpot przedstawiciel studia Mediatonic stwierdził, że twórcy starają się rozwiązać ten problem jak najszybciej, bo mają świadomość, że cheaty psują zabawę uczciwym graczom.

Pracujemy tak szybko, jak to możliwe, aby rozwiązać ten problem. Oszustwa i inne hacki mające na celu zwiększenie możliwości odbierają radość wszystkim i obecnie aktywnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu – czytamy w komentarzu.

Przypominamy, że Fall Guys: Ultimate Knockout zadebiutowało 4 sierpnia tego roku na pecetach oraz konsoli PlayStation 4. Gra jest dostępna w angielskiej wersji językowej.

  1. Fall Guys – poradnik
  2. Fall Guys: Ultimate Knockout – strona oficjalna