Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2020, 19:19

autor: Dameredet

Graven - zapowiedziano duchowego następcę Hexen II

Firmy 3D Realms, 1C i Slipgate zapowiedziały Graven. Mroczne RPG akcji trafi na PC i konsole obecnej generacji, a także na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X.

Graven - zapowiedziano duchowego następcę Hexen II - ilustracja #1
Nadchodzi mroczny RPG na miarę zeszłego stulecia.

Studio Slipgate Ironworks zapowiedziało Graven. Gra ma być duchowym następcą Hexen II i przyciągnąć fanów mrocznego fantasy. Co jeszcze wiadomo o nowym RPGu?

Wydawcy, czyli 3D Realms i 1C Entertainment, ogłosili, że jest to gra, o której często marzyli. Dzieło studia Slipgate Ironworks zostało opisane jako przygodowe RPG akcji z widokiem pierwszoosobowym. Osadzony w klimacie dark fantasy Graven zabierze nas w podróż w przeszłość, bo tak jak chcieli twórcy, wygląda na stworzonego w 1998 roku na oryginalnym silniku Unreal. W produkcję zaangażowani są weterani branży, którzy wcześniej pracowali między innymi nad Duke Nukem 3D i Half-Life’em.

W Graven sięgniemy po ponad 30 różnych broni i zaklęć, rozwiążemy zagadki i łamigłówki, a także udamy się w podróż przez trzy otwarte regiony. To wszystko przyda nam się, by pomóc sterowanemu przez nas kapłanowi banicie odzyskać spokój. Jak tego dokonamy? Oczywiście zwalczając herezję i pokonując ponad 30 typów przeciwników.

Gra trafi na komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X i Nintendo Switch. Premiera odbędzie się w 2021 roku. Będziecie czekać?