Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2013, 20:50

autor: Ender

Pierwszy niewyraźny screen z nowej gry twórców Just Cause

Założyciel szwedzkiego studiu Avalanche podzielił się pierwszym, ale dość niewyraźnym screenem z najnowszej produkcji dewelopera, której tytuł pozostaje na razie w sferze domysłów. Najprawdopodobniej może chodzić o grę opartą na licencji filmu Mad Max.

Christofer Sundberg, jeden z założycieli szwedzkiego studia Avalanche i pomysłodawca serii Just Cause, podzielił się dzisiaj w serwisie Instagram pierwszym niewyraźnym screenem z tajemniczej produkcji, nad którą pracuje obecnie deweloper. Widzimy na nim bohatera na pędzącym motocyklu, który zrzuca z niego poprzedniego kierowcę. Kolory tła wskazują na suchy lub pustynny krajobraz.

Dzięki informacjom, które pojawiły się w profilach osób związanych z deweloperem na stronach portalu LinkedIn wiemy, że szwedzki zespół przygotowuje w tej chwili dwie nowe gry akcji z otwartym światem. Pierwszą prawie na pewno jest trzecia część Just Cause, z premierą planowaną na 2015 rok. Druga to oparta na licencji nienazwana produkcja, która trafi do sklepów najprawdopodobniej w 2014 roku.

Biorąc pod uwagę daty oraz to, że Sundberg podpisał screen tagiem „rok avalanche”, możemy wnioskować, że widzimy na nim scenę z wcześniej debiutującego tytułu. Plotki wskazują na to, że zostanie on oparty na licencji filmu Mad Max, a konkretnie jego nowej części, wchodzącej do kin w przyszłym roku. Co ciekawe, o tym, że Avalanche przymierza się do przeniesienia w wirtualny świat niebezpiecznych pustkowi i bezdroży znanych ze srebrnego ekranu mówi się już od co najmniej kilku lat.

  1. Oficjalna strona Avalanche Studios