Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2013, 18:00

autor: luckie

Pierwszy gameplay z Wasteland 2 – komentarz redakcji gry-online.pl

Redakcja gry-online komentuje pierwszy zaprezentowany fragment rozgrywki z Wasteland 2. Verminus i Gambrinus dyskutują, jakie elementy gameplay'a przypadły im do gustu, a jakie niekoniecznie.

Studio inXile Entertainment pokazało niedawno fragment rozgrywki z Wasteland 2, prezentujący najważniejsze mechanizmy rozgrywki. Wygląda na to, że będziemy świadkami powrotu do klasyki, z wszelkimi tego zaletami i wadami. Verminus i Gambrinus z redakcji gry-online.pl dyskutują o tym, co im się podoba w nadchodzącej produkcji, a co nie.

O ile system drużynowej walki z podziałem na tury, przywodzący na myśl dwie pierwsze odsłony Fallouta, wygląda bardzo obiecująco, o tyle skostniały nieco system dialogowy nie każdemu musi przypaść do gustu. W gruncie rzeczy sprowadza się on do wybierania haseł i czytania bloków tekstu na ich temat. Owszem, pozwala to na pewną elastyczność – płeć, czy budowa naszej postaci wpłynie na to, w jaki sposób będą zwracały się do niej NPC-e. Zrozumiałe jest, że ze względu na budżet gry niemożliwe byłoby uwzględnienie tego typu smaczków w udźwiękowionych rozmowach. Z drugiej strony nasuwa się pytanie, czy zaimplementowanie porządnego drzewka dialogowego rodem z Baldur’s Gate lub Planescape Torment nie byłoby lepszym rozwiązaniem.

Mimo wszystko jesteśmy pozytywnie nastawieni do Wasteland 2. Wszak miło od czasu do czasu wrócić do oldskulowych cRPG-ów, prawda?