Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 12 czerwca 2018, 14:13

Pierwsze recenzje Iniemamocnych 2: superbohaterska animacja nie zawodzi

W sieci pojawiły się oceny najnowszej animacji wytwórni Pixar i Disney. Recenzenci są zgodni: choć Iniemamocni 2 nie są produkcją tak przełomową, jak pierwowzór, to nadal porcja wyśmienitej, zabawnej i pięknie wyglądającej rozrywki.

Wygląda na to, że współpraca wytwórni Pixar i Disney po raz kolejny dostarczyła nam rozrywkę na najwyższym poziomie. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje animacji Iniemamocni 2, kontynuacji świetnie przyjętego filmu z 2004 roku. Na szczęście przez czternaście lat z dobrze znanych nam postaci nie uszło powietrze – superbohaterska rodzina jest nadal w topowej formie. Tym gorzej więc, że na premierę poczekamy jeszcze miesiąc – w polskich kinach Iniemamocni 2 pojawią się dopiero 13 lipca.

Pierwsze recenzje uspokajają: Iniemamocni 2 nie mają może już tej świeżości, co pierwowzór, ale to nadal diablo dobra animacja. - Pierwsze recenzje Iniemamocnych 2: superbohaterska animacja nie zawodzi - wiadomość - 2018-06-12
Pierwsze recenzje uspokajają: Iniemamocni 2 nie mają może już tej świeżości, co pierwowzór, ale to nadal diablo dobra animacja.
Pierwsze recenzje Iniemamocnych 2: superbohaterska animacja nie zawodzi - ilustracja #2

Dla tych z Was, dla których sam film to za mało, studio Traveller’s Tales przygotowało grę LEGO Iniemamocni, która swą premierę będzie mieć już 15 czerwca. Produkcja przedstawi wydarzenia z obu części animacji w klasycznej klockowej formule – rozgrywka skupi się więc na budowaniu, wykorzystywaniu specjalnych umiejętności, znajdowaniu sekretów i odblokowywaniu nowych postaci. Słowem, jeśli graliście w jakąkolwiek pozycję z LEGO w tytule, w Iniemamocnych też odnajdziecie się bez problemu.

Wśród recenzentów animacja robi jak dotąd furorę. Serwis Rotten Tomatoes podaje, że spośród 48 dostępnych na ten moment ocen filmu tylko dwie nie są pozytywne. Z kolei na portalu Metacritic Iniemamocni 2 mogą się pochwalić średnią not na poziomie 83/100 z 24 opinii, spośród których żadna nie zeszła poniżej przyzwoitego 6/10.

Większość recenzentów zauważa przy tym, że Iniemamocni 2 byli od początku skazani na porażkę w bezpośrednim starciu ze swoim pierwowzorem z 2004 roku, który szybko zyskał status klasyki animacji. Mimo to kontynuacja dostarcza tonę świetnej rozrywki, będąc nie tylko zabawnym obrazem dla dzieci małych i dużych, ale też ciekawą historią z paroma głębszymi przemyśleniami. W wielu opiniach pojawia się nawet spostrzeżenie, że druga część historii o przygodach superbohaterskiej rodziny ma w sobie zaskakująco dużo komentarzy na temat społeczeństwa i jego zachowań w obliczu zagrożenia. Przede wszystkim jednak Iniemamocni 2 to festiwal przepięknej animacji, efektownej akcji oraz świetnie wykreowanych postaci – czyli wszystko, czego mogliśmy od tej produkcji oczekiwać.

W najnowszym obrazie Pixara i Disneya po raz kolejny zobaczymy perypetie superbohaterskiej rodziny Iniemamocnych – z tą różnicą, że tym razem to Elastyna powraca do ratowania świata na pełen etat, zostawiając swojego męża w roli opiekuna dla dzieci: dojrzewającej Wioli, łobuza Dasha i niemowlęcia Jack-Jacka, co rusz odkrywającego coraz bardziej niszczycielskie moce. Nad scenariuszem i reżyserią ponownie czuwa Brad Bird, a w obsadzie usłyszymy głosy m.in. Craiga T. Nelsona, Holly Hunter, Samuela L. Jacksona i Boba Odenkirka. Z kolei w polskim dubbingu wystąpi ponownie Piotr Fronczewski, Dorota Segda czy Piotr Gąsowski.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu Iniemamocni 2
  2. Film Iniemamocni 2 w serwisie IMDb
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.