Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Techland Press Release 27 kwietnia 2012, 14:56

Pierwsza edycja Akademii Twórców Gier zakończona sukcesem

Podczas dostępnego przez dwa miesiące, elektronicznego szkolenia z projektowania poziomów do gier komputerowych (level design), uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z technikami i narzędziami wykorzystywanymi na co dzień przez profesjonalistów.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Firma Techland ma przyjemność poinformować, że pierwsza edycja akcji „Akademia Twórców Gier” przerosła oczekiwania i spotkała się z pozytywnym odzewem graczy i mediów. Podczas dostępnego przez dwa miesiące, elektronicznego szkolenia z projektowania poziomów do gier komputerowych (level design), uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z technikami i narzędziami wykorzystywanymi na co dzień przez profesjonalistów.

Pierwsza edycja Akademii Twórców Gier zakończona sukcesem - ilustracja #1

Na platformie e-learning, za której pośrednictwem realizowany był kurs, zarejestrowało się prawie 12 000 uczestników, z czego ponad 8000 podjęło się rozwiązania testów sprawdzających zdobytą wiedzę. Równie dużą popularnością cieszył się profesjonalny zestaw narzędzi, oparty na edytorze ChromEd – tym samym, w którym pracownicy Techlandu tworzą podbijające światowe rynki tytuły na konsole i komputery PC.

„Nie mieliśmy sprecyzowanych oczekiwań - to uczestnicy kursu sami ustawili poprzeczkę jakości i ustawili ją dosyć wysoko.” – mówi Adrian Sikora, Level Design Lead w Techlandzie i merytoryczny opiekun kursu. „W niektórych przypadkach poziom dopracowania był wprost zaskakujący! Autorzy poświęcili dużo czasu na przemyślenie i uzyskanie wrażenia, jakie chcieli wywrzeć na grającym. Stworzone środowisko jest spójne, opowiada historię i zaskakuje.”

Każdy słuchacz Akademii, który nadesłał poprawne rozwiązanie końcowego zadania, otrzyma pocztą certyfikat ukończenia kursu. Autorzy najlepszych prac otrzymają również atrakcyjne nagrody w postaci książek o tematyce związanej z projektowaniem gier.

Techland pracuje już nad kolejnymi blokami tematycznymi Akademii Twórców Gier. Kurs Level Design również powróci, po uwzględnieniu uwag i opinii zebranych od uczestników.

Prezentacja najlepszych prac i lista nagrodzonych: http://www.akademia.techland.pl