Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2012, 15:10

Pierwsza animacja z Wasteland 2 – będzie widok z lotu ptaka

Podczas prezentacji silnika Unity pokazano krótką animację z Wasteland 2. Materiał nie jest fragmentem rozgrywki, ale daje pewne pojęcie o tym jak będzie wyglądała ta postnuklearna gra.

Wasteland 2.

W sieci pojawiło się krótkie wideo z gry Wasteland 2, która powstaje dzięki funduszom zebranym na Kickstarterze. Materiał jest częścią prezentacji na temat silnika Unity, jaką poprowadził Brian Fargo, prezes studia inXile Entertainment i szef projektu. Nie jest to więc oficjalny fragment rozgrywki, a jedynie pokaz możliwości technologii. Tak czy inaczej, daje on pewien wgląd w to jak prawdopodobnie będzie wyglądał ten postnuklearny erpeg.

Nieco ponad minutowy fragment nie pokazuje za wiele – oglądamy w nim grupę żołnierzy szykujących się do walki z gigantycznym, mechanicznym skorpionem. Z punktu widzenia gracza najważniejsze jest to, że pokazano różne ujęcia akcji, jakie będzie można wybrać w Wasteland 2. Zgodnie z obietnicami inXile zostawi w grze opcję oglądania pola bitwy z góry. Tak grało się przecież w słynny pierwowzór sprzed lat.

Wasteland 2 to rozbudowana produkcja RPG rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie. Brian Fargo chciał stworzyć ją od lat, ale miał problemy ze znalezieniem funduszy i wsparcia wydawców. Projekt doszedł do skutku dopiero, gdy producent zainteresował się zbiórkami pieniędzy na Kickstarterze. Wasteland 2 ma pojawić się w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona Wasteland 2