Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 października 2022, 14:54

Pierścienie Władzy nigdy nie będą Grą o tron według szefowej Amazon Studios

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy i Ród smoka to prawdopodobnie najbardziej porównywane ze sobą seriale. Są to jednak kompletnie odmienne produkcje, o czym przypomina Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios.

Źrodło fot. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy; Patrick McKay i J.D. Payne; Amazon Studios; 2022
i

Od czasu premiery Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy i Rodu smoka w sieci pojawiało się wiele głosów porównujących obydwie produkcje. Jednak każdy, kto ogląda obydwa seriale, wie, że ich porównywanie jest bezcelowe, ponieważ są to tak naprawdę dwie różniące się od siebie serie.

Ród smoka kontynuuje drogę wcześniej wytyczoną przez Grę o tron, czyli jest serialem nadającym się tak naprawdę wyłącznie dla dorosłych. Pierścienie Władzy tymczasem obrały inną ścieżkę i są zdecydowanie bardziej przystępną produkcją, przeznaczoną dla szerszego grona widzów.

HBO Max kupisz tutaj

Kwestię tę w ostatnim wywiadzie dla portalu Variety poruszyła szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke (via Comicbook).

Świat przepełniony jest ciemnością. Pochylenie się w stronę światła to kolejna rzecz, która przemawiała do nas wszystkich. Chcieliśmy dostarczyć do naszej globalnej bazy klientów coś, co jest pełne nadziei i światła oraz nadaje się dla całej rodziny. Wielu ludzi dorastało z tą literaturą, a my chcieliśmy, żeby ta seria odwdzięczyła się nowym miłośnikom Tolkiena. Jeśli jesteś na tyle dorosły, żeby przeczytać książki, to masz odpowiedni wiek do obejrzenia serialu. Od początku wiedzieliśmy, że to nie będzie nasza Gra o tron. Fani odzywali się do nas z prośbami, żebyśmy nie wstawiali prowokacyjnej przemocy oraz innych rzeczy, których nie zawarł w książkach Tolkien.

Wyjaśnienie Jennifer Salke pokazuje, że ekipa odpowiedzialna za Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy od początku wiedziała, w jakim kierunku chce pójść z tym serialem. Nie chcieli na siłę tworzyć kopii Gry o tron i trzeba przyznać, że z pewnością zyskali tym przychylność wielu fanów, którzy obawiali się takiego podejścia.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

W tym samym wywiadzie Jennifer Salke zdradziła, ile sezonów Pierścieni Władzy przyjdzie nam oglądać, a także jakie będą pomiędzy nimi przerwy. Okazuje się, że nie będzie trzeba czekać zbyt długo.

Chcemy jak najkrótszego czasu pomiędzy sezonami, ale jednocześnie pragniemy utrzymać odpowiednio wysoki poziom. Więc zajmie to tyle, ile będzie potrzeba. Budowaliśmy infrastrukturę z myślą o pięciu sezonach. Stworzyliśmy małe miasto. Zawsze zamierzaliśmy wydać tyle pieniędzy, ile tylko będzie potrzebne, aby zrobić to dobrze.

W ostatnim dniach fani Pierścieni Władzy mają powody do radości. Oficjalnie rozpoczęły się prace nad drugim sezonem. Sądząc po słowach Jennifer Salke, czas oczekiwania na jego premierę może być krótszy, niż się wszyscy spodziewają.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej