Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 marca 2021, 12:15

autor: Adrian Werner

Pierce Brosnan zagra w Black Adam obok Dwayne'a 'The Rock' Johnsona

Pierce Brosnan zagra w filmie Black Adam obok Dwayne’a Johnsona. Aktor wcieli się w rolę superbohatera znanego jako Doctor Fate.

Pierce Brosnan dołączył do obsady filmu Black Adam. Aktor wcieli się w superbohatera znanego jako Doctor Fate, czyli jednego z najsłynniejszych czarnoksiężników z komiksowego uniwersum DC. O tym angażu jako pierwszy poinformował serwis The Hollywood Reporter.

W filmie wystąpią także Dwayne „The Rock” Johnson (jako tytułowy Black Adam), Aldis Hodge (Hawkman), Noah Centineo (Atom Smasher) oraz Quintessa Swindell (Cyclone). Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym miesiącu w Atlancie.

W historii świata DC było kilku Doktorów Fate. Pierce Brosnan zagra pierwszego z nich, czyli Kenta Nelsona. Był on jednym z założycieli grupy superbohaterów Justice Society of America. Jakiś czas temu ogłoszono, że ta organizacja pojawi się w ekranizacji.

Black Adam to drugi po Shazam! komiksowy film wytwórni New Line osadzony w tym świecie. Obie produkcje są częścią większego kinowego uniwersum DCEU, ale powiązania między różnymi odsłonami tej filmowej marki są dosyć luźne.

Na film Black Adam czekamy już bardzo długo. Projekt oficjalnie zapowiedziano w 2017 roku, ale podczas zeszłorocznego panelu na wirtualnej imprezie DC Fandome Dwayne Johnson zdradził, że prace nad przeniesieniem tej postaci na srebrny ekran trwały od 2010 roku.

Warto dodać, że wkrótce ruszy także produkcja filmu Shazam! Fury of the Gods. Przedwczoraj ogłoszono, że Helen Mirren zagra w nim Hesperę, czyli córkę Atlasa, która pełnić będzie rolę głównej antagonistki.

  1. Oficjalna strona Warner Bros.