Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 października 2021, 14:20

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Wiemy, jak i kiedy skończy się Peaky Blinders

Peaky Blinders nieubłaganie zmierza do końca. Kiedy i w jaki sposób pożegnamy się z familią Shelbych? Szósty sezon serialu wcale nie będzie ostatnim spotkaniem z brytyjskimi gangsterami.

Peaky Blinders to jedna z najpopularniejszych serii ostatnich lat. Historia Thomasa Shelby’ego i jego gangsterskiej rodziny zakończy się nie wraz z szóstym sezonem serialu, a za sprawą premiery pełnometrażowego filmu, która będzie ostatnim rozdziałem produkcji BBC. Obraz zostanie nakręcony w 2023 roku, co ujawnił portal Variety, a potwierdził twórca formatu – Steven Knight.

Knight przyznał, że zdjęcia do sezonu szóstego Peaky Blinders już się zakończyły i montażyści pracują nad ostatnimi odcinkami. Kolejne spotkanie z familią Shelbych ma nastąpić wiosną 2022 roku. Mówiąc o dalszych planach, Knight stwierdził:

A potem napiszę film, który zostanie osadzony i nakręcony w Birmingham. I to prawdopodobnie będzie koniec drogi dla Peaky Blinders, jakich znamy.

Jednocześnie pisarz powiedział, że „widowiska związane z uniwersum Peaky Blinders” prawdopodobnie pojawią się, choć wolał nie nazywać ich spin-offami. Jeśli takowe powstaną, Knight będzie chciał osobiście nadzorować prace nad nimi. Daje to nadzieję, że gęstym klimatem przestępczego światka XX-wiecznego Birmingham będziemy mogli cieszyć się jeszcze kilka lat, nawet po zakończeniu oryginalnej serii. Osobiście cieszę się z tego.

  1. Fani Peaky Blinders emocjonalnie reagują na wieści o końcu serialu
  2. Najgorsze seriale, które jakimś cudem wciąż trwają