Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2021, 09:37

Patch do Skyrim Anniversary Edition naprawił błędy i popsuł mody

Ukazał się patch 1.6.323 do The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition. Naprawia on błędy, ale też kolejny raz psuje mody.

PATCH 1.6.323 TO M.IN.:
  1. usunięcie błędu wywołującego nieaktywny czarny ekran,
  2. naprawienie notatek, m.in. w języku polskim,
  3. rozwiązanie problemu z otwieraniem niektórych drzwi,
  4. popsucie kompatybilności z niektórymi modami.

Ukazała się nowa aktualizacja dla The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition. Dobre wieści są takie, że naprawia kilka błędów, złe – że kolejny raz psuje mody.

Patch oznaczony został numerem 1.6.323. Jego główną zaletą jest rozwiązanie problemu nieaktywnego czarnego ekranu, który pojawiał się u niektórych graczy podczas uruchamiania gry lub przy próbie załadowania save’a z sesji z modami. Usunięto również błędy blokujące właściwe wyświetlanie polskich tekstów w notatkach oraz uniemożliwiające otwieranie niektórych drzwi.

Cały kłopot polega na tym, że wprowadzone przez 1.6.323 zmiany sprawiły, że przestał działać Skyrim Script Extender, czyli projekt, na którego na fundamentach działa większość bardziej ambitnych modów.

Oczywiście w tym wypadku problem jest mniejszy, niż mogłoby to się wydawać. Nie tylko możemy spodziewać się szybkiej aktualizacji Skyrim Script Extender, ale obecnie cała społeczność moderska dopiero zaczyna się przestawiać na Anniversary Edition i większość projektów wciąż nie ma wersji pod to wydanie.

Problem z modami można rozwiązać samemu

Problem z Anniversary Edition w kontekście modów wynika z faktu, że ta wersja nie jest dostępna jako odrębna produkcja. Zastąpiła ona tylko stare Special Edition poprzez aktualizację. Na szczęście jeden z fanów opracował projekt pozwalający cofnąć grę do wersji, z którą działają wszystkie modyfikacje. Jest on dostępny w dwóch wariantach:

  1. The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition – Unofficial Skyrim Special Edition Downgrade Patcher (Full Patcher) – pobierz mod
  2. Unofficial Skyrim Special Edition Downgrade Patcher (Best of Both Worlds version) – pobierz mod

Przypomnijmy, że The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition ukazało się 11 listopada tego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

  1. Bethesda Softworks – strona oficjalna
  2. Skyrim – poradnik, solucja, mapy
  3. The Elder Scrolls V: Skyrim – recenzja