Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2019, 10:25

autor: Froozyy

Para używająca padów z aim-assist zajęła drugie miejsce w Fortnite World Cup

Na tegorocznych mistrzostwach świata w Fortnite para grająca za pomocą padów z włączoną opcją wspomagania namierzania zajęła drugie miejsce. Wywołało to sporo oburzenia wśród użytkowników tradycyjnych mysz i klawiatur.

Ogromne pieniędze oraz ogromne emocje – Fortnite World Cup. - Para używająca padów z aim-assist zajęła drugie miejsce w Fortnite World Cup - wiadomość - 2019-07-29
Ogromne pieniędze oraz ogromne emocje – Fortnite World Cup.

Po mistrzowski tytuł Fortnite w trybie Duo sięgnęła para nastolatków – nyhrox oraz aquaa – jednak zdecydowanie więcej szumu narobili gracze z drugiego miejsca. Rojo i jego 15-letni partner Wolfiez zagrali cały turniej za pomocą padów. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w Fortnite kontrolery posiadają domyślnie włączoną funkcję wspomagania namierzania celu.

W profesjonalnych rozgrywkach wśród graczy królują tradycyjna mysz i klawiatura. Cechuje je przede wszystkim większa precyzja; poza tym część z gier nie obsługuje pada. Jednak popularność Fortnite na konsolach sprawiła, że Epic zdecydował się pozwolić zawodnikom na używanie standardowych kontrolerów od Xboxa, mimo, że turniej rozgrywany był na komputerach. Wywołało to sporo zamieszania, bowiem w takim przypadku opcja wspomagająca namierzanie jest domyślnie włączona. Wśród użytkowników mysz i klawiatur nie cichły głosu niezadowolenia, jednak Epic nie zmienił swojej decyzji.

Sam Wolfiez nazywa siebie „niepowstrzymanym graczem kontrolera” (ang. unstoppable controller player). Na jednym ze swoich filmików udostępnił również swoje ustawienia w grze.

Oto jakich ustawień używa Wolfiez.
Oto jakich ustawień używa Wolfiez.

Zajęcie przez parę używającą padów drugiego miejsca wzbudziło również w internecie falę zachwytu pozostałych graczy korzystających z kontrolerów w grze. Część z nich poczuła się zmotywowana, aby w przyszłym roku powalczyć na kolejnych mistrzostwach świata. Historia 15-letniego Wolfieza faktycznie może być dla niektórych inspirująca. Przez poświęcenie się grze zaniedbał szkołę i często kłócił się matką, która nie rozumiała jego postępowania. Teraz jednak może cieszyć się z ponad 1 miliona dolarów wygranej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.