Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2019, 09:44

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Prezes PZPN Zbigniew Boniek powoła polską reprezentację e-sportową

Wygląda na to, że “walenie w joystick” zaczyna być modne. Znany z krytykowania wirtualnej rozrywki Zbigniew Boniek zapowiedział właśnie, że powoła do życia polska reprezentację e-sportową.

Prezes PZPN zmienił zdanie w sprawie e-sportu? Fot. Foto Olimpik/REPORTER. - Prezes PZPN Zbigniew Boniek powoła polską reprezentację e-sportową - wiadomość - 2019-07-29
Prezes PZPN zmienił zdanie w sprawie e-sportu? Fot. Foto Olimpik/REPORTER.

W SKRÓCIE:

  1. prezes PZNP powoła polską reprezentację e-sportową;
  2. konkrety na temat gry / gier nie są znane;
  3. Zbigniew Boniek w przeszłości dał się poznać jako krytyk e-sportu.

E-sport zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Wygląda na to, że przekonują się do niego nawet osoby, które dotychczas były otwartymi krytykami wirtualnych zmagań. Świetnym przykładem może być tutaj szef Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który jeszcze niedawno uznawałwalenie godzinami w joystick” za świadectwo pewnej patologii”, a dziś... zapowiedział powołanie polskiej reprezentacji e-sportowej.

Na razie nie mamy żadnych konkretów na temat wspomnianej reprezentacji. Biorąc pod uwagę charakterystykę PZPN, można się spodziewać, że będzie to zespół grający w produkcje z serii FIFA, ale nawet tego nie możemy być pewni na 100%. Próby zdobycia bardziej szczegółowych informacji przybrały zresztą dość kuriozalny obrót...

Jak widać gamingowe nazewnictwo sprawia prezesowi Bońkowi nieco problemów, ale chyba nieuczciwym byłoby oczekiwanie czegoś innego - osobie na jego stanowisku nazwy takie FIFA czy UEFA muszą kojarzyć się jednoznacznie. Mimo wszystko wypada się tylko cieszyć, że Polska zyska niedługo reprezentację wirtualnych piłkarzy.

  1. PZPN – strona oficjalna