Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lipca 2019, 17:01

Pakistański polityk pomylił wideo z GTA 5 z rzeczywistością

Khurram Nawaz Gandapur, pakistański polityk, pochwalił na Twitterze umiejętności pilota samolotu… z Grand Theft Auto V.

Bo wiecie, teraz to wszyscy już latają na autopilotach. / Źródło: GTA 5 - Pakistański polityk pomylił wideo z GTA 5 z rzeczywistością - wiadomość - 2019-07-10
Bo wiecie, teraz to wszyscy już latają na autopilotach. / Źródło: GTA 5

Khurram Nawaz Gandapur, sekretarz generalny pakistańskiej partii Awami Tehreek, poprawił niedawno humor wielu osobom. Wszystko zaczęło się od filmiku przedstawiającego lądowanie samolotu przerwane przez wjeżdżającą na pas ciężarówkę. Pilot w ostatniej chwili podrywa maszynę do góry i unika kolizji. Zobaczył to polityk i, chcąc wyrazić podziw dla tego wyczynu, napisał tweeta, którego dziś możecie zobaczyć już tylko na screenach. Internet nie zapomina.

„Mało brakowało, a skończyłoby się to wielką tragedią. Cudowna interwencja uważnego pilota”.
„Mało brakowało, a skończyłoby się to wielką tragedią. Cudowna interwencja uważnego pilota”.

Obserwatorzy szybko uświadomili Gandapurowi, że nagranie nie przedstawia prawdziwego zdarzenia, a jedynie fragment gry Grand Theft Auto V, i tweet znikł. Ale mleko się rozlało. Za politykiem poszli inni:

Zła komunikacja między oddziałami każdego lotniska na świecie może doprowadzić do ogromnej tragedii. Na tym filmie ciężarówka z paliwem przejeżdżała przez pas w tym samym czasie, kiedy lądował samolot pełen pasażerów. Trzeba docenić, w jaki sposób pilotowi udało się uratować tych ludzi.

Na dodatek film został oznaczony jako potencjalnie nieodpowiedni – bo przecież sytuacja była dramatyczna. Gdzieniegdzie pojawiały się nawet spekulacje, czy nie była to próba ataku terrorystycznego. Graficy GTA 5 zasłużyli chyba na premię.

A jeśli myślicie, że ta wpadka przedstawiciela pakistańskiego rządu to odosobniony przypadek…

Pakistański polityk pomylił wideo z GTA 5 z rzeczywistością - ilustracja #3

…oto pan minister Shaukat Yousafzai podczas konferencji prasowej w kocim filtrze. Transmisja była prowadzona z oficjalnego konta Facebookowego partii Tehreek-e-Insaf. Kilka minut po zakończeniu relacji pozostały po niej już tylko screeny.