Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2017, 10:04

autor: Movis

Overwatch – pierwsza rocznica gry z nowymi mapami i zawartością

Stało się. Sieciowej strzelance Overwatch stuknął rok. Z tej okazji firma Blizzard wręcz zasypuje fanów nową zawartością. Oprócz trzech nowych map do bardziej kameralnych trybów rozgrywki autorzy zapewnili ponad 100 nowych dodatków kosmetycznych, które będzie można zdobywać do 12 czerwca. Odbędzie się także darmowy weekend z grą.

Aktualizacja: Jeśli sami chcecie sprawdzić, czemu Overwatch stał się tak popularny, w okresie 26-29 maja odbędzie się darmowy weekend z grą na konsolach oraz PC. Grę na komputerach osobistych będzie można pobrać z oficjalnej aplikacji Blizzard, a rozgrywka nie będzie ograniczona pod żadnym względem. Na „jazdę próbną” zabierzemy więc każdego bohatera i weźmiemy udział w potyczkach na 14 mapach w różnych trybach.

W ostatni wtorek rozpoczęła się wyjątkowa celebracja w sieciowej strzelance Overwatch – wydanej rok i jeden dzień temu produkcji studia Blizzard. Wydarzenie związane z pierwszą rocznicą obecności na rynku potrwa do 12 czerwca, a zwyczajowa bomba nowej zawartości w postaci świeżych map, legendarnych skórek, emotek, zwycięskich póz i graffiti jest jeszcze większa niż zwykle. Na oficjalnej stronie twórcy chwalą się, że udostępnili ponad 100 nowych okolicznościowych nagród. Co więcej każdy, kto zaloguje się przed zakończeniem eventu, otrzyma jedną „urodzinową” skrzynkę za darmo. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń, po jego zakończeniu możliwość zdobywania specjalnych nagród zostanie zablokowana, warto więc przez następne dwa tygodnie zagrać kilka meczów ponad normę.

Twórcy postarali się ze skórkami. - Overwatch – pierwsza rocznica gry z nowymi mapami i zawartością - wiadomość - 2017-05-27
Twórcy postarali się ze skórkami.

Lootboxy obrodziły bowiem w tym sezonie bardzo obficie i naprawdę jest na czym zawiesić oko. Klejnotem w koronie są oczywiście legendarne skórki, spośród których odznaczają się: Pharah beduinka, D.Va w stylu plakatów retro, Jazzowy Lucio, grafficiarska Smuga, pszczelarka Mei czy widoczny poniżej Genji w stylu kreskówek sentai, rozpropagowanych w naszych stronach w amerykańskiej wersji przez Power Rangers.

Niejeden gracz dałby się pokroić za taką skórkę. Genji chętnie spełni takie życzenie. Ryujin no ken o kure! - Overwatch – pierwsza rocznica gry z nowymi mapami i zawartością - wiadomość - 2017-05-27
Niejeden gracz dałby się pokroić za taką skórkę. Genji chętnie spełni takie życzenie. Ryujin no ken o kure!

To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej. Aktualizacja opływa też w emotki, które przyciągają uwagę graczy. W końcu każdy z bohaterów może pokazać, co ma do zaoferowania na parkiecie, gdyż wszyscy zostali „zaopatrzeni” w indywidualny taniec. Autorzy dość komicznie zaznaczyli, że tworząc tańce, próbowali wyobrazić sobie, co na przeciętnej dyskotece mogliby robić poszczególni herosi. Żniwiarz zapewne podpierałby ścianę, Wdowa tańczyłaby z gracją balet, Symmetra zaprezentowałaby coś w indyjskich klimatach, Bastion oczywiście odstawiłby „robota”, a Żołnierz 76... no cóż, starałby się jak mógł.

Jeśli chodzi zaś o zapowiadane wcześniej mapy do trybu Arena, ich głównym motywem jest świat otaczający dobrze znane pola bitwy. Mamy więc egipską Nekropolię, umieszczoną tuz za rogiem Świątyni Anubisa, Castillo, czyli obronny fort nieopodal Dorado i Czarny Las niedaleko Eichenwalde, którego okolice widzieliśmy w animacji „Ostatni Bastion”.

Jeśli chcecie poznać każdy najmniejszy szczegół tej aktualizacji, reżyser gry Jeff Kaplan po raz kolejny pojawił się na oficjalnym materiale wideo, by omówić wszystkie kwestie i podziękować fanom za spędzony wspólnie czas:

Overwatch pozostaje już chyba tylko odśpiewać standardowe „Sto lat”, no i pędzić do gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Overwatch

Overwatch