Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2018, 10:04

Outlast 2 otrzymał patch z trybem fabularnym i dodatkowymi scenami

Zespół Red Barrels wypuścił nową aktualizację do Outlast 2. Patch dodaje tryb fabularny ograniczający poziom trudności i oferujący więcej okazji do eksploracji. Ponadto na PC przywrócono kilka scen wyciętych z powodu zbytniej drastyczności.

Z nowym trybem Outlast 2 staje się mniej stresujący. - Outlast 2 otrzymał patch z trybem fabularnym i dodatkowymi scenami - wiadomość - 2018-03-29
Z nowym trybem Outlast 2 staje się mniej stresujący.
OUTLAST 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Red Barrels
  2. Wydawca: Red Barrels
  3. Gatunek: horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch

Studio Red Barrels wypuściło nowy patch do pecetowej wersji horroru Outlast 2. Dodaje on tzw. Story Mode, czyli tryb fabularny zaprojektowany z myślą o osobach, które interesuje głównie opowiadana przez grę historia, a nie rozgrywka.

Story Mode nie usuwa z gry wszystkich wyzwań i wciąż można zginąć. Tryb po prostu czyni zabawę spokojniejszą oraz łatwiejszą. Autorzy zmniejszyli liczbę przeciwników oraz ograniczyli ich szybkość, spostrzegawczość i siłę. Przerobili także lekko strukturę kampanii, tak aby bardziej koncentrowała się na eksploracji, a nie scenach ucieczki.

Nowy tryb dostępny jest na wszystkich platformach sprzętowych. Dodatkowo wydanie pecetowe otrzymało kilka nowych sekwencji. Oryginalnie były one częścią gry, ale z powodu drastyczności zostały usunięte, tak aby produkcja nie otrzymała na rynku amerykańskim kategorii wiekowej „Adult Only”. Ma ona bardzo negatywne konsekwencje, gdyż większość sklepów odmawia jej sprzedaży, a firmy Nintendo, Microsoft i Sony odmawiają ich wypuszczania na swoich konsolach. To ostatnie jest przyczyną tego, że wycięte sekwencje zostały przywrócone tylko w wersji pecetowej.

Przypomnijmy, że Outlast 2 zadebiutowało w kwietniu ubiegłego roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Natomiast przedwczoraj gra ukazała się na Nintendo Switch. Produkcja okazała się sporym sukcesem. W październiku autorzy pochwalili się, że sprzedali już prawie milion egzemplarzy. Obecnie twórcy pracują nad nowym projektem osadzonym w uniwersum serii, ale na razie nie wiadomo, czym dokładnie będzie ta produkcja.

  1. Recenzja gry Outlast 2 – naprawdę straszna historia
  2. Oficjalna strona gry