Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2020, 12:00

Oto jak wygląda Fortnite z ray tracingiem

Materiał wideo opublikowany na YouTube pokazuje, jak wygląda Fortnite uruchomiony z włączonym ray tracingiem. Jak wiele zmienia ta technologia w grze z tak specyficzną oprawą graficzną? Przekonaj się sam.

Popularny multiplayerowy tytuł otrzymał znaczne ulepszenie oprawy graficznej. Mowa tutaj oczywiście o Fortnite, a tym postępem wizualnym jest dodanie obsługi ray tracingu. Krótki film opublikowany przez Nvidię pokazuje, jak zmieniła się gra dzięki tej technologii. Wraz ze śledzeniem promieni wprowadzono obsługę DLSS, choć dotyczy to tylko posiadaczy kart GeForce.

Największe różnice widać na wszelkich powierzchniach szklanych – oknach, lustrach, połyskliwych panelach. Wcześniej zamglone, z włączonym ray tracingiem zyskują realistyczne odbicie. Znacznie lepiej wygląda też woda i wszelkie cienie. Są one ostrzejsze, bardziej naturalnie wygląda też okluzja otoczenia. Ray tracing jest dostępny dla posiadaczy kart graficznych obsługujących tę technologię.

Oto jak wygląda Fortnite z ray tracingiem - ilustracja #1
Fortnite z włączonym ray tracingiem. Źródło: Nvidia

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej