Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 15:48

autor: Renox

Ori and the Blind Forest pojawi się także na PC

Do tej pory wiedzieliśmy z całą pewnością, że unikalna, dwuwymiarowa platformówka ze stajni studia Moon Game – gra Ori and the Blind Forest - pojawi się na konsoli Xbox One. Na konferencji Microsoftu w ramach targów Gamescom 2014 dowiedzieliśmy się jednak, że wspomniana produkcja dostępna będzie także na komputerach osobistych.

Ori and the Blind Forest dostępne będzie także na PC. - Ori and the Blind Forest pojawi się także na PC - wiadomość - 2014-08-12
Ori and the Blind Forest dostępne będzie także na PC.

Ori and the Blind Forest to jedna z wielu interesujących propozycji Microsoftu realizowanych w ramach programu [email protected], stanowiącego finansowe wsparcie dla małych studiów deweloperskich podczas realizacji ich growych przedsięwzięć. Jeszcze do niedawna wiadomym było, że wspomniana produkcja zadebiutuje na rynku wyłącznie w wersji na konsolę Xbox One. Na konferencji Microsoftu odbywającej się w czasie tegorocznej edycji targów Gamescom dowiedzieliśmy się jednak, że ta dwuwymiarowa gra platformowa dostępna będzie również w wersji na komputery osobiste, co dla posiadaczy pecetów preferujących niewielkie i klimatyczne tytuły stanowić będzie niewątpliwie bardzo radosną informację.

Gigant z Redmond w ramach wspomnianej imprezy zaprezentował również gameplay z Ori and the Blind Forest, który możecie obejrzeć poniżej. Warto wspomnieć, że twórcy gry inspirowali się estetyką filmów japońskiej wytwórni Ghibli i postawili na wykreowanie całkowicie unikalnego klimatu, co wyjaśniałoby konwencję, w jakiej zaprezentowany został niżej umieszczony fragment z rozgrywki. Premiera gry przewidziana została na okres świąteczny bieżącego roku.