Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2012, 12:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Opóźniono datę premiery gry Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD

Duża suma pieniędzy zgromadzona za pośrednictwem Kickstartera na produkcję gry Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD spowodowała, że studio Replay Games zostało zmuszone do przesunięcia daty premiery tego tytułu na późniejszy termin. Prawdopodobnie mowa o 2013 roku.

Paul Trowe ze studia Replay Games zapowiedział przesunięcie daty premiery gry Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD. Całkiem możliwe, że produkcja zostanie wydana dopiero w 2013 roku.

Twórcy na stworzenie omawianego tytułu otrzymali za pośrednictwem serwisu Kickstarter ponad 650 tysięcy dolarów, czyli o 100 tysięcy dolarów więcej niż potrzebowali. Wskutek zgromadzenia nadwyżki deweloper zajmie się przygotowaniem dodatkowej zawartości. Jest to świetna informacja dla graczy pragnących jak najbardziej żywotnego produktu, ale z drugiej strony negatywnie odbije się to na terminie premiery tytułu.

Opóźniono datę premiery gry Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD - ilustracja #1

„Początkowo planowaliśmy wydać grę w październiku bieżącego roku, ale od kiedy mamy do zrobienia OGROM nowych rzeczy (co uważam za ekstremalnie pozytywną nowinę), nie ma szans, abyśmy zdążyli do października. Moglibyśmy wyrobić się do grudnia, ale szczerze mówiąc wolę wydać grę po sezonie świątecznym, by bardziej ją dopracować i uzyskać pewność, że wystarczająco przetestowaliśmy wersję beta” – napisał Paul Trowe, prezes studia Replay Games.

Powyższa wypowiedź znajduje się na kickstarterowej stronie projektu. Możemy tam jeszcze wyczytać, że Trowe jest zdecydowanym przeciwnikiem wypuszczania gier w okresie świątecznym „na siłę”, ponieważ często oznacza to pozostawienie w takim produkcie licznych błędów. Wszystko wskazuje więc na to, że premiery omawianego tytułu doczekamy się dopiero w przyszłym roku, a dokładną datę debiutu powinniśmy poznać w miarę upływu czasu.

Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD to remake pierwszej części przygodowej serii, w której wcielaliśmy się w tytułowego Larry’ego Laffera. Charyzmatyczny mężczyzna, mimo 40 lat na karku, nie przestaje uwodzić kobiet. Zadaniem gracza będzie więc walczyć o serce jednej z kilku kandydatek, co nie okaże się tak łatwe jak mogłoby się na początku wydawać. Pierwowzór ukazał się na rynku w 1987 roku, a odświeżona wersja pojawi się na PC, Macach oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemu operacyjnego iOS lub Android.