Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2013, 18:50

Ojciec serii Duke Nukem współtworzy z autorami Rise of the Triad grę Project Ascender

Twórca marki Duke Nukem pracuje nad nową grą zatytułowaną Project Ascender. Za jej produkcje odpowiadana znany z tegorocznego Rise of the Triad zespół Interceptor Entertainment.

Project Ascender powstaje w znanym z Rise of the Triad studiu Interceptor Entertainment. - Ojciec serii Duke Nukem współtworzy z autorami Rise of the Triad grę Project Ascender - wiadomość - 2013-12-07
Project Ascender powstaje w znanym z Rise of the Triad studiu Interceptor Entertainment.

Dowiedzieliśmy się nad czym pracuje obecnie Scott Miller, czyli ojciec cyklu Duke Nukem i współzałożyciel studia 3D Realms. Okazało się, że ten weteran branży zaangażowany jest w produkcję gry o tymczasowej nazwie Project Ascender, która powstaje w z myślą o pecetach oraz konsoli PlayStation 4.

Źródłem tych informacji jest profil na serwisie LinkedIn Frederika Schreibera, czyli prezesa studia Interceptor Entertainment. Według niego prace nad Project Ascender ruszyły w we wrześniu tego roku i obecnie w produkcję zaangażowanych jest dziewiętnaście osób. Według analogicznego profilu producenta studia, czyli Khaleda Ibrahima, gra ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Tak krótki cykl deweloperski wydaje się być jednak zbytnio optymistyczny.

Przypomnijmy, że Interceptor Entertainment to duńskie studio deweloperskie założone w 2010 roku. Zespół ma na koncie odświeżone wersje kilku odsłon cyklu Duke Nukem, w tym nowe edycje dwóch pierwszych części, opracowane z myślą serwisie Steam i urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Największym projektem studia do tej pory było wydane kilka miesięcy temu Rise of the Triad, czyli kontynuacja słynnego FPS-a z 1995 roku.

  1. Interceptor Entertainment – oficjalna strona studia

Ojciec serii Duke Nukem współtworzy z autorami Rise of the Triad grę Project Ascender - ilustracja #2 Scott Miller zadebiutował na rynku w 1986 roku wydaną na pecety zręcznościówką zatytułowaną Maze Runner. W trakcie prawie trzydziestoletniej kariery brał udział w produkcji kilkudziesięciu gier. Poza serią Duke Nukem najsłynniejszymi projektami, w produkcję których był angażowany są Rise of the Triad: Dark War oraz Cosmo's Cosmic Adventure: Forbidden Planet.