Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2020, 12:11

autor: Froozyy

Oficjalne repliki statków ze Star Citizen to koszt ok. 500 zł

W sieci można zakupić oficjalne repliki pojazdów oraz statków z kosmicznego symulatora Star Citizen. Ich ceny, bez podatku i kosztów przesyłki, wahają się od 55 do 125 funtów (czyli ok. 270 - 620 zł). Aż trzy z czterech zaprezentowanych replik zostały wyprodukowane w ograniczonej liczbie 500 egzemplarzy.

Replika Freelancera MAX stworzona przez firmę JR. - Oficjalne repliki statków ze Star Citizen to koszt ok. 500 zł - wiadomość - 2020-03-10
Replika Freelancera MAX stworzona przez firmę JR.

Szkocka firma JRD+F (która wcześniej we współpracy z autorami kosmicznego symulatora Star Citizen stworzyła repliki statków, które można było podziwiać m.in. na Gamescomie) za pośrednictwem forum Reddit poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży oficjalnych kopii maszyn dostępnych w tytule Cloud Imperium Games (oczywiście w odpowiednio mniejszej skali). Obecnie zakupić można cztery z nich - Drake Dragonfly, Anvil Arrow, Greycat PTV oraz Freelancer MAX (ich zdjęcia znajdziecie poniżej). Ceny wahają się od 55 do 125 funtów (bez podatku i kosztów przesyłki), czyli ok. 270 - 620 zł. Zakupić możecie je pod tym adresem. Repliki trzeba złożyć samemu, a wraz z nimi nie dostaniemy żadnych farb, klejów oraz dodatkowego sprzętu, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

MISC Freelancer MAX - Oficjalne repliki statków ze Star Citizen to koszt ok. 500 zł - wiadomość - 2020-03-10
MISC Freelancer MAX
Drake Dragonfly - Oficjalne repliki statków ze Star Citizen to koszt ok. 500 zł - wiadomość - 2020-03-10
Drake Dragonfly
Greycat PTV - Oficjalne repliki statków ze Star Citizen to koszt ok. 500 zł - wiadomość - 2020-03-10
Greycat PTV
Anvil Aerospace Arrow - Oficjalne repliki statków ze Star Citizen to koszt ok. 500 zł - wiadomość - 2020-03-10
Anvil Aerospace Arrow

Warto zaznaczyć, że wszystkie pojazdy oprócz Greycata zostały wyprodukowane jedynie w 500 egzemplarzach i posiadają podpisane certyfikaty autentyczności oraz szczegółowe instrukcje budowy. Twórcy chwalą się także, że każdy model został wydrukowany z wyjątkową szczegółowością za pomocą techniki SLA. Dowiedzieliśmy się również, że trzy kolejne statki zostaną ujawnione, gdy tylko będą gotowe, podczasj jednej z niedzielnych transmisji, odbywających się o godzinie 19:00.

Przypomnijmy, że Star Citizen znajduje się we wczesnym dostępie od 2014 roku i można w niego zagrać wyłącznie na komputerach osobistych. Gracze cały czas przeznaczają środki na rozwój projektu, a grudzień zeszłego roku był miesiącem, w którym twórcy zebrali ich najwięcej w historii. Pod koniec lutego deweloperzy gry skończyli dwuletnią sądową batalię z firmą Crytek.