Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2012, 17:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Oficjalna premiera darmowej gry Tom Clancy's Ghost Recon Online

Dzisiaj ma miejsce premiera gry Tom Clancy's Ghost Recon Online. Oznacza to, że po wejściu na oficjalną stronę internetową każdy może za darmo ściągnąć klienta długo oczekiwanej produkcji i rozpocząć zabawę w jej pełną wersję.

Firma Ubisoft dość nieoczekiwanie ogłosiła na targach gamescom, że darmowa gra Tom Clancy’s Ghost Recon Online dzisiaj oficjalnie wystartowała w pełnej wersji. Kilka dni temu ruszyła otwarta beta sieciowej strzelaniny.

Oficjalna premiera końcowego produktu oznacza, że twórcy najwyraźniej są zadowoleni z efektów swoich prac i nie widzieli większego sensu w dalszym nazywaniu własnego dzieła betą. Jeśli sami chcecie rozpocząć rozgrywkę, powinniście wejść na oficjalną stronę internetową, kliknąć złoty przycisk „PLAY FREE”, założyć lub zalogować się na istniejące konto Uplay i pobrać klienta gry.

Samo rozpoczęcie zabawy w produkcji studia Ubisoft Singapore jest darmowe, nie brakuje jednak opcjonalnych mikropłatności. Za pieniądze przyspieszamy rozwój postaci, choć wszelkie przedmioty i ulepszenia można również nabyć za punkty zdobyte w trakcie rozgrywki. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by bawić się tą pozycją bez wydania ani grosza. Pozostaje tylko pytanie, jak dobrze twórcom udało się zbalansować tempo darmowego rozwoju żołnierza.

Tom Clancy’s Ghost Recon Online to kolejna odsłona popularnej serii taktycznych strzelanin, skupiająca się w całości na rozgrywkach sieciowych przeznaczonych maksymalnie dla 16 graczy. Każdy z nich wciela się w żołnierza reprezentującego jedną z trzech klas: Specjalistę (ang. Specialist), Szturmowca (Assault) oraz Zwiadowcę (Recon). W tej chwili tytuł jest dostępny wyłącznie na PC, ale trwają również intensywne prace nad wersją na Wii U.