Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2016, 15:53

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Of Kings and Men - średniowieczna gra akcji zadebiutowała we wczesnym dostępie

Of Kings and Men, sieciowa gra akcji przeznaczona dla miłośników średniowiecznych klimatów, zadebiutowała we wczesnym dostępie na Steamie. Choć do końca produkcji jeszcze daleka droga, to tytuł już zbiera pochlebne opinie użytkowników.

We wczesnym dostępie na Steamie pojawiła się gra Of Kings and Men, którą do 1 września możecie nabyć w cenie 22,49 euro (około 97 zł). Choć nie jest to najtańsza pozycja na rynku, a do tego nie została jeszcze ukończona, to warto mieć ją na oku, gdyż wygląda to, że szykuje się całkiem ciekawa produkcja dla miłośników średniowiecznych klimatów. Deweloperzy ze studia Donkey Crew obiecują wymagającą grę akcji ze strategicznymi elementami. W pełnej wersji produkcji będziemy brać udział w wielkich potyczkach z udziałem 200 graczy, rozwijać naszych podopiecznych, odblokowując nowe miecze, łuki czy włócznie, atakować królestwa, łącząc siły z innymi graczami i nie tylko. Dodatkowo w grze pojawi się specjalny tryb strategiczny, w którym zajmować nas będzie nie tylko walka, ale także kwestie polityczne oraz ekonomiczne.

Of Kings and Men - średniowieczna gra akcji zadebiutowała we wczesnym dostępie - ilustracja #1
Of Kings and Men w skrócie:
 1. sieciowa gra akcji;
 2. dostępna w ramach Steam Early Access;
 3. premiera pełnej wersji odbędzie się za około dwa lata;
 4. za produkcję odpowiada studio Donkey Crew, a wydawcą jest Green Man Gaming Publishing.

Niestety na spełnienie wszystkich obietnic trochę sobie poczekamy, gdyż deweloperzy przewidują, że Of Kings and Men pozostanie na etapie wczesnego dostępu przez nawet dwa lata. Co ciekawe, gra już teraz zbiera pochlebne opinie wśród użytkowników platformy należącej do Valve. Według nich tytuł obecnie ma się czym pochwalić, choć brakuje w nim jeszcze wielu rzeczy. Niemniej jeżeli deweloperzy faktycznie będą słuchać społeczności i wprowadzać zapowiedziane zmiany (m.in. bardziej rozbudowany system walki, możliwość wytwarzania własnych broni, turnieje, budowanie zamków itd.), to doczekamy się prawdziwego rarytasu wśród tego typu produkcji.

Stroną wydawniczą Of Kings and Men zajmuje się Green Man Gaming Publishing – założona w 2014 roku komórka popularnego internetowego sklepu z grami wideo. Wśród innych tytułów, którymi zajmuje się ten wydawca można wymienić The Black Death, Stable Orbit i The Bunker.

Of Kings and Men – elementy, które mają zostać wprowadzone podczas pobytu we wczesnym dostępie.
Of Kings and Men – elementy, które mają zostać wprowadzone podczas pobytu we wczesnym dostępie.

Jeżeli jesteście zainteresowani tym projektem, to przed zakupem zapoznajcie się jeszcze z opublikowanymi wymaganiami sprzętowymi.

Wymagania sprzętowe Of Kings and Men

Minimalne:

 • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940;
 • Karta grafiki: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870;
 • Pamięć: 8 GB RAM;;
 • Twardy dysk: 10 GB dostępnej przestrzeni;
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 (8.1) lub 10.

Rekomendowane:

 • Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz;
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 780 / AMD GPU Radeon R9 290;
 • Pamięć: 16 GB RAM.