Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2020, 12:15

autor: AlexB

Odroczenie pokazu gier na PS5 z rekordem polubień na Twitterze

Podana na Twitterze informacja o przesunięciu zaplanowanego na czwartek internetowego wydarzenia Sony w niecałe dwa dni zebrała blisko 537 tysięcy polubień. Czyni ją to najbardziej „lajkowanym” postem związanym z elektroniczną rozrywką w tym serwisie.

Poniedziałkowa decyzja Sony o przesunięciu zaplanowanego na najbliższy czwartek internetowego wydarzenia, na którym miały zostać zaprezentowane gry zmierzające na konsolę PlayStation 5, wywołała spore kontrowersje. Niektórzy uważają ją za decyzję chybioną, inni jej przyklaskują, argumentując, że obecnie opinia publiczna jest zajęta dramatycznymi wydarzeniami, jakie mają miejsce w USA. Ta druga grupa jest całkiem liczna, o czym świadczą liczby. W niecałe dwa dni post zawierający informację o przeniesieniu planowanej konferencji giganta z Tokio zebrał na Twitterze blisko 537 tysięcy polubień. Czyni go to najbardziej „lajkowanym” tweetem związanym z branżą gier w historii tego serwisu.

Post ten o niemal 200 tysięcy pobił poprzedniego lidera, czyli ogłoszenie o odejściu Reggie'ego Filsa-Aimégo z funkcji prezesa Nintendo America. W tyle pozostały także specjalne wykonanie tematu głównego z gry Animal Crossing: New Horizons prosto z domu, prezentacja pada DualSense do PlayStation 5 (o sukcesie tego tweeta pisaliśmy w tym miejscu) oraz zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare (via ResetEra).

Odroczenie pokazu gier na PS5 z rekordem polubień na Twitterze - ilustracja #1
Mimo kontrowersji decyzja Sony o przesunięciu czwartkowej konferencji zyskała grupę obrońców.

Jak na razie nie podano oficjalnie, jaki jest nowy termin planowanej prezentacji Sony. Gdy tylko pojawi się stosowna wiadomość, nie omieszkamy Was o tym poinformować.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation